adymob

اپلیکیشن گوگل ادز چیست؟ نحوه عملکرد و هزینه

اپلیکیشن گوگل ادز چیست؟

وقتی اسم تبلیغات آنلاین و دیجیتال مارکتینگ میاد همه ما می دونیم که این روش ها چقدر برای کسب و کارمون مفیدن. در واقع تبلیغات آنلاین این روزا دیگه به بهترین روش جذب مشتری برای بیزینس ها تبدیل شدن. مثل اینفلوئنسر مارکتینگ، تبلیغات بنری، تبلیغ تو اینستا و …

حال تصور کنین می تونستین تو قدرتمند ترین پلتفرم تبلیغاتی دنیا( گوگل) تبلیغتون رو نمایش می دادین و حسابی بین کاربرا شناخته می شدین. خیلی جالبه نه؟ این روزا با وجود اپلیکیشن گوگل ادز این امکان براتون فراهم شده و میتونین از گوگل برای تبلیغات هدفمند و پر بازده استفاده کنین.

حالا اینکه گوگل ادز چیه و چطور کار می کنه و چقدر هزینه داره رو در ادامه براتون می گیم. اصلا می خوایم شما رو با این اپلیکیشن فوق العاده بیشتر آشنا کنیم. پس ادامه این مطلب رو از دست ندین.

و برای داشتن اطلاعات کامل می تونید ” ادوردز چیست؟ ” رو مطالعه کنین.

اپلیکیشن گوگل ادز چیست؟ (همان ادوردز سابق)

خیلی از شما با گوگل ادز آشنایی دارین و احتمالا تعاریف مختلفی در مورد اون شنیدین.

punezاما ما می خواهیم به زبون ساده گوگل ادز رو بهتون معرفی کنیم:

گوگل ادز اپلیکیشنی هست که به عنوان یک پلتفرم قدرتمند تبلیغاتی فعالیت می کنه. گوگل ادز توسط گوگل راه اندازی شده و با استفاده از اون می تونین تو تمام پلتفرم های همکار گوگل مثل سایت ها و یوتیوب و … تبلیغاتتون رو نمایش بدین. با استفاده از این اپ می تونین تبلیغات خودتون رو تو نتایج جستجوی گوگل نمایش بدین.

نکته جالب اینجاست که اپلیکیشن گوگل ادز ی سیستم تبلیغات کلیکیه! یعنی اینکه شما باید تو اون در ازای هر کلیک کاربرا هزینه پرداخت کنین.

چطور با اپلیکیشن گوگل ادز کار کنیم؟

ابتدا باید یک حساب کاربری گوگل ادز ایجاد کنید، اگه نمی دونی اینکارو چطور انجام بدی به “ساخت اکانت گوگل ادوردز “ حتما سر بزن.

پس از تکمیل تنظیمات کمپین، می توانید تبلیغات خود را ایجاد کنید.

برای این کار در اپلیکیشن گوگل ادز، روی دکمه «ایجاد تبلیغ» ضربه بزنید. سپس باید عنوان، توضیحات، URL وب سایت خود و سایر اطلاعات مورد نیاز را وارد کنید.

پس از ایجاد تبلیغات، باید آنها را برای انتشار تأیید کنید.

پس از تأیید تبلیغات، آنها شروع به نمایش می شوند.

دیدین کار با اپلیکیشن گوگل ادز چقدر ساده هسش.

بخش‌های مهم در اپلیکیشن ادز

بخش Over View در اپلیکیشن ادز

Over View یه صفحه کلیدی در اپلیکیشن ادز هست که اطلاعات کلی در مورد کمپین‌های تبلیغاتی شما رو نشون میده . با بررسی بخش‌های مختلف Over View، می‌تونید نقاط قوت و ضعف کمپین‌های خودتون رو شناسایی کنید و برای بهبود عملکرد اون‌ها اقدام کنید.

بخش‌ Recommendations در اپلیکیشن ادز

punezاین صفحه شامل بخش‌های زیره:

 • خلاصه کمپین: این بخش اطلاعات کلی در مورد کمپین شما رو نشون میده، مثل نوع کمپین، وضعیت کمپین، بودجه کمپین و …
 • دستورالعمل‌ها: این بخش دستورالعمل‌هایی در مورد نحوه استفاده از بخش‌های مختلف Over View رو ارائه میده.
 • آمار کمپین: این بخش آمار کلی در مورد عملکرد کمپین شما رو نشون میده، مثل تعداد کلیک‌ها، تعداد نمایش‌ها، هزینه کمپین و …
 • گزارش‌ها: این بخش گزارش‌های کاملی در مورد عملکرد کمپین شما رو ارائه میده.

بخش‌ Recommendations در اپلیکیشن ادز

Recommendations یه صفحه در اپلیکیشن ادز هست که توصیه‌هایی در مورد نحوه بهبود عملکرد کمپین‌های تبلیغاتی شما ارائه می‌ده.

این صفحه شامل بخش‌های زیره:

 • توصیه‌های عمومی: این بخش توصیه‌های عمومی در مورد نحوه بهبود عملکرد کمپین‌های تبلیغاتی شما ارائه می‌ده. این توصیه‌ها شامل موارد زیره:
  • افزایش نرخ کلیک (CTR)
  • کاهش هزینه هر تبدیل (CPA)
  • بهبود عملکرد تبلیغات
 • توصیه‌های خاص: این بخش توصیه‌های خاص در مورد نحوه بهبود عملکرد کلمات کلیدی، مکان‌ها، زمان‌بندی، دستگاه‌ها و جمعیت‌شناسی شما ارائه می‌ده.

بخش Campaigns در اپلیکیشن ادز

یه صفحه در اپلیکیشن ادز هست که به شما امکان می‌ده کمپین‌های تبلیغاتی خودتون رو مدیریت کنید.

punezاین صفحه شامل بخش‌های زیره:

 • خلاصه کمپین: این بخش اطلاعات کلی در مورد کمپین شما رو نشون میده، مثل نوع کمپین، وضعیت کمپین، بودجه کمپین و …
 • تنظیمات کمپین: این بخش تنظیمات مختلف کمپین شما رو نشون میده، مثل نوع کمپین، اهداف کمپین، بودجه کمپین و …
 • کلمات کلیدی: این بخش کلمات کلیدی کمپین شما رو نشون میده.
 • تبلیغات: این بخش تبلیغات کمپین شما رو نشون میده.
 • گزارش‌ها: این بخش گزارش‌های کمپین شما رو نشون میده.

بخش More در اپلیکیشن ادز

More یه صفحه کلیدی در اپلیکیشن ادز هست که به شما امکان می‌ده به تنظیمات و ویژگی‌های مختلف اپلیکیشن دسترسی داشته باشید.

punezاین صفحه شامل بخش‌های زیره:

 • تنظیمات: این بخش تنظیمات مختلف اپلیکیشن ادز رو نشون میده، مثل تنظیمات حساب کاربری، تنظیمات زبان و …
 • آموزش‌ها: این بخش آموزش‌های مختلف در مورد استفاده از اپلیکیشن ادز رو در اختیار شما قرار می‌ده.
 • تماس با پشتیبانی: این بخش اطلاعات تماس با پشتیبانی گوگل رو در اختیار شما قرار می‌ده.

 

اپلیکیشن گوگل ادز چگونه کار می کند؟

اپلیکیشن گوگل ادز چگونه کار می کند؟

شاید عملکرد این اپ تو نگاه اول پیچیده به نظر برسه. اما ساده تراز چیزیه که فکر می کنین. عملکردش به این صورته که اول ی جایگاه برای نمایش تبلیغات تو گوگل مشخص میشه. بعد تبلیغ دهنده ها میان و برای کسب اون جایگاه با همدیگه رقابت می کنن. در نهایت گوگل این جایگاه رو به یکی از اون ها میده و تبلیغاتشون رو اونجا نمایش خواهد داد.

حالا هزاران هزار کاربر اون تبلیغات رو میبینن و روش کلیک می کنن. بعدشم که تبلیغ دهنده باید برای هر کلیک کاربر ی هزینه مشخصی رو به اپلیکیشن گوگل ادز پرداخت کنه. همین! دیدین چقدر سادس؟ حال برای اینکه بتونین از این اپلیکیشن استفاده کنین باید حتما داخلش حساب کاربری داشته باشین.

هرچقدرم که تعداد کلیک ها تو این روش بالاتر باشه، طبیعتاً سریع تر به اهداف بازاریابی تون می رسین. اما در نظر داشته باشین که تعداد کلیک بالا مساویه با پرداخت هزینه بالاتر به گوگل.

۷ مزیت فوق العاده استفاده از اپلیکیشن گوگل ادز

حالا اگه از این اپلیکیشن استفاده کنیم و بهش تبلیغ بدیم چی عایدمون میشه؟ اصلا چه سود و منفعتی برامون داره؟ اگه از این اپلیکیشن برای تبلیغات استفاده کنین  فاکتور های مثبت زیر رو براتون به همراه داره:

punezاگه حوصله ندارین متن زیر رو بخونین و می خواین مزایای این روش رو تو ی نگاه ببینین، فوری فوتی برین سراغ عکس زیر:

مزایای تبلیغات گوگل ادز

 

۱.بازدهی فوق العاده بالا

تو این روش شما فقط و فقط زمانی هزینه پرداخت می کنین که اقدام مورد نظرتون یعنی همون کلیک از سوی کاربرا انجام گرفته باشه. این یعنی بازدهی فوق العاده بالا، جلوگیری از هدر رفتن هزینه تبلیغات و در نهایت رسیدن به اهداف تبلیغاتی کسب و کارتون.

۲. امکان هدفمند سازی تبلیغات

یکی دیگه از مزایای تبلیغات اپلیکیشن گوگل ادز امکان هدفمند سازی اون هاست. حالا این هدفمند سازی یعنی چی؟ یعنی اینکه شما مخاطبین خاصی رو هدف قرار بدین و تبلیغاتتون فقط و فقط برای اون ها نمایش داده بشه.

اینطوری بیشتر کاربرایی تبلیغ رو میبینن که به محتوای اون علاقه یا نیاز دارن، در نهایت احتمال خرید و تبدیل کاربر به مشتری به شکل فضایی افزایش پیدا می کنه.

۳. هزینه مناسب

شاید اولش بگین هزینه تبلیغات اپلیکیشن گوگل ادز که به دلار محاسبه میشه، پس چرا می گیم ارزون و مناسبه! به این دلیل که این روش تبلیغاتی معمولا بازدهی بالایی داره و هزینه اون نسبت به بازدهیش مناسب و مقرون به صرفس.

۴. نرخ کلیک و بازگشت سرمایه بالا

وقتی تبلیغات انجام میدین خیلی مهمه که نرخ کلیک بالا باشه و هزینه ای که در ابتدا پرداخت می کنین، خیلی زود به حسابتون برگرده. حالا آمار ها نشون میده نرخ کلیک تو این اپلیکیشن خیلی خیلی بالاست و این باعث میشه بازگشت سرمایه بالاتری هم داشته باشین.

۵.  آنالیز آسون

با استفاده از اپلیکیشن گوگل ادز می تونین خیلی راحت و ساده کمپین های تبلیغاتی تون رو تحلیل کنین. چون بعد از هر تبلیغ این اپلیکیشن اطلاعات کاملی رو در اختیارتون قرار میده. اینطوری خیلی سریع متوجه میشین که تبلیغتون تا چه اندازه موثر بوده، چه ایراداتی داشته و اصلا ارزشش رو داره که یک بار دیگه هم تکرارش کنین یا نه؟

۶. ایجاد آگاهی

هزار بار گفتیم، بازم میگیم، اگه کاربرا شمارو نشناسن و ندونن چه کسب و کاری دارین چطوری می خواین از شما خرید کنن؟ با علم غیبشون یا با پیش گویی کردن؟!  خب پس باید آگاهی ایجاد کنین تا همه با برندتون آشنا بشن. اپلیکیشن گوگل ادز این امکان روهم براتون فراهم کرده و دیگه چی بهتر از این؟

۷. نتیجه گیری سریع تر از سئو

اشتباه نکنین! منظورمون این نیست که گوگل ادز و سئو با هم رقیبن. نه اتفاقا این دوتا می تونن مکمل همدیگه باشن. اما تو سئو شما اگه خیلی هم حرفه ای و کار درست باشین باید ماه ها تلاش کنین تا بلکه این گوگل به سایتتون ی نظری بندازه و رتبتون رو افزایش بده. اما تو گوگل ادز شما خیلی خیلی سریع تر به نتیجه می رسید و این یعنی تو زمانتون هم صرفه جویی میشه.

مزایده یا حراج اپلیکیشن گوگل ادز چیست؟

punezاصلا بیاین تا با ی سری آمار و ارقام تو جدول زیر، فوق العاده بودن تبلیغات گوکل ادز رو بیشتر بهتون نشون بدیم:

 

آمار و ارقام بازدهی گوگل ادز
نرخ کلیک تو این اپلیکیشن بالاتر از ۸ درصده!
۴۳ درصد از کاربرا دوست دارن محصولاتی که تو تبلیغات گوگل ادز در یوتیوب ( یکی از پلتفرم های نمایش تبلیغ گوگل ادز) نمایش داده میشن رو خریداری کنن.
۶۳ درصد از کاربرا وقتی تبلیغی رو تو گوگل می بینن دوست دارن روی اون کلیک کنن.
نرخ تبدیل تبلیغات گوگل ادز مابین ۲ تا ۸ درصده. در حالی که نرخ تبدیل ۳ درصدی هم خیلی  عالیه!

 

مزایده یا حراج اپلیکیشن گوگل ادز چیست؟

خوب حالا که با این اپلیکیشن و مزایاش آشنا شدیم بیاید تا بخش حراج روهم ی کوچولو بررسی کنیم. اگه تو دنیای وب فعالیت کرده باشید، احتمالا اسم حراجی یا مزایده گوگل ادز به گوشتون خورده. همانطور که می دونین رقابت برای کسب جایگاه های تبلیغاتی تو این اپ خیلی خیلی بالاست.

مثلا ممکنه یهو ده ها هزار تبلیغ کننده سر ی جایگاه با هم رقابت کنن. حالا گوگل باهوش ما هم این فرصت رو غنیمت شمرده و برای این افراد مزایده برگزار کرده. یعنی تو اپلیکیشن گوگل ادز هر جایگاه تبلیغاتی به مزایده گذاشته میشه و هر تبلیغ دهنده ای که قیمت بالاتری رو پیشنهاد بده موفق به کسب اون جایگاه خواهد شد.

پس در واقع تو گوگل ادز هم هرچقدر پول بیشتری پرداخت کنین شانس بالاتری دارین.

هزینه تبلیغ در اپلیکیشن گوگل ادز چقدر است؟

همونطور که گفتیم هزینه تبلیغ تو این پلتفرم به دلار و یورو و کلا ارز های خارجی محاسبه میشه. اما اینکه هزینه چقدر هست رو نمیشه به طور دقیق گفت. چون هزینه بستگی به پارامتر ها مختلفی داره و برای هر تبلیغ کننده میزان متفاوتی خواهد داشت.

در واقع هزینه تبلیغات با توجه به امتیاز کیفیت، امتیاز سایت، حرفه ای بودن کمپین، تعداد کلیک ها، رقابت کلمه کلیدی مورد نظر و … متغیره. اما معمولا تو کشورای آسیایی هزینه تبلیغ گوگل ادز نسبت به کشور های اروپایی ارزون تره.

punezبرای درک بهتر هزینه گوگل ادز بر اساس معیار هایی که گفتیم، ی نگاه به تصویر زیر بندازین:

هزینه تبلیغ در گوگل ادز

 

خلاصه ای از آنچه که گفتیم

تو این مقاله شما رو با اپلیکیشن گوگل ادز، مزایاش و نحوه عملکردش بیشتر آشنا کردیم. استفاده از این اپلیکیشن برای کسب و کار های نوپایی که می خوان آگاهی کاربرا از برندشون رو افزایش بدن و بیشترین بازدهی رو دریافت کنن، خیلی خیلی توصیه می شه. اگه سوالی داشتین، در کامنت‌ها مطرح کنین.

در آخر یه تیم حرفه ای بهتون معرفی می کنم که تو زمینه راه اندازی و راهنمایی اپلیکیشن گوگل ادز، کار می کنه. اسم این تیم، ادی موب هست.

تیم ادی موب، تیمی متخصص و باتجربه است که با ارائه خدماتی جامع و با کیفیت، به صاحبان اپلیکیشن ها کمک می کنه تا از طریق تبلیغات گوگل ادز، درآمد بیشتری کسب کنند.

پس اگه نیاز به کمک تو این زمینه دارید، حتما با تیم ادی موب تماس بگیرید.

سوالات متداول

آیا می توان هزینه تبلیغات گوگل ادز را کاهش داد؟

بله، با کسب امتیاز کیفیت بالا گوگل هزینه مناسب تری را برای شما در نظر خواهد گرفت.

تبلیغات اپلیکیشن گوگل ادز در چه پلتفرم هایی نمایش داده می شود؟

معمولا این تبلیغات در تمامی پلتفرم هایی که با گوگل همکاری می کنند نمایش داده می شود.

آیا می توان هزینه تبلیغات گوگل ادز را بر اساس تعداد بازدید پرداخت کرد؟

معمولا هزینه تبلیغات در این روش بر اساس نرخ کلیک خواهد بود. اما در برخی موارد ممکن است امکان پرداخت بر اساس تعداد بازدید نیز وجود داشته باشد.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *