adymob

ادموب چیست؟ ( نحوه کسب درآمد از Google Admob)

What is AdMob

قطعاً برای هر یک از ما پیش آمده است که در حین انجام کار با یک اپلیکیشن در تلفن همراهمان، ناگهان صفحه‌ای تبلیغاتی ظاهر شده و وقفه‌ای ناخوشایند در روند کار ما ایجاد کرده.

این تبلیغات که گاه به‌طور کامل صفحه نمایش را اشغال می‌کنند و تا زمانی که بسته نشوند، امکان ادامه فعالیت را سلب می‌کنند، می‌توانند بسیار آزاردهنده باشند.

در این مقاله قصد داریم به بررسی این موضوع بپردازیم که این تبلیغات مزاحم چه نامیده می‌شوند و چه سازوکاری دارند. همچنین مزایا و معایب این نوع تبلیغات را مورد بحث قرار خواهیم داد و به این سوال پاسخ خواهیم داد که چه کسانی می‌توانند از این طریق کسب درآمد کنند.

نحوه عملکرد ادموب: پلتفرم تبلیغاتی موبایلی گوگل

وقتی یک توسعه‌دهنده اپلیکیشن اندروید یا ios خود را به ادموب وصل می‌کند، می‌تواند از بین انواع مختلفی از تبلیغات برای نمایش در اپلیکیشن خود انتخاب کند؛ به عبارت دیگر ادموب از طریق سیستم مزایده‌ای، تبلیغات را به کاربران نمایش می‌دهد، سپس ادموب تبلیغات مرتبط با اپلیکیشن را به کاربران نشان داده و صاحبان اپلیکیشن‌ها براساس تعداد دفعات نمایش یا کلیک روی تبلیغات درآمد کسب می‌کنند.

حال سوالی که برای شما ممکن است پیش بیاید  این است که ادموب چه تاثیری برای صاحبان کسب‌وکارها و دیجیتال مارکتینگ دارد؟

ادموب چطور کار میکنه؟

همان‌طور که می‌دانیم تبلیغات یکی از ابزارهای مهم برای صاحبان کسب‌وکارها و دیجیتال مارکتینگ است و این اکوسیستم می‌تواند به آن‌ها کمک کند تا توجه مخاطب را به خودشان جلب کنند و آگاهی از برند خود را افزایش دهند.

یکی از پلتفرم‌های تبلیغاتی که برای وب‌سایت‌ها وجود دارد ادسنس است، اگر اطلاعات بیشتری در این زمینه می‌خواهید حتما مقاله “ گوگل ادسنس چیست؟ “ را مطالعه کنید.

و تبلیغات موبایلی یکی دیگر از انواع تبلیغات دیجیتال است که در سال‌های اخیر خیلی طرفدار پیدا کرده.

ادموب چه مزایایی دارد؟

آسان بودن استفاده: ادموب یک پلتفرم ساده و کاربرپسند است که برای توسعه‌دهندگان اپلیکیشن طراحی شده و برای استفاده از آن نیاز به دانش فنی خاصی نیست.

انعطاف‌پذیری: ادموب انواع مختلفی از تبلیغات را ارائه می‌دهد  که می‌توانند با نیازهای هر اپلیکیشنی سازگار شوند.

گزارش‌های دقیق: ادموب  با ارائه گزارش‌های دقیقی از عملکرد تبلیغات به توسعه‌دهندگان اپلیکیشن‌های موبایل کمک می‌کند تا عملکرد تبلیغات خود را بهبود دهند.

پرداخت منظم: این پلتفرم تبلیغاتی موبایل درآمد را به‌طور منظم ماهانه پرداخت می‌کند.

سیستم مزایده‌ای: گوگل ادموب از یک سیستم مزایده‌ای برای تعیین قیمت تبلیغات استفاده می‌کند. در این سیستم، تبلیغ‌کنندگان با یکدیگر رقابت می‌کنند تا تبلیغات خودشان را در اپلیکیشن‌ها نمایش دهند که باعث می‌شود تا توسعه‌دهندگان درآمد بیشتری از تبلیغات کسب کنند.

ابزارهای مدیریت تبلیغات: گوگل ادموب ابزارهای مدیریت تبلیغات مختلفی را در اختیار توسعه‌دهندگان قرار می‌دهد. این ابزارها به توسعه‌دهندگان کمک می‌کنند تا تبلیغات خود را به‌طور موثرتری مدیریت کنند. با استفاده از این ابزارها، توسعه‌دهندگان می‌توانند میزان نمایش تبلیغات، نوع تبلیغات و هدف تبلیغات را کنترل کنند.

دسترسی جهانی: گوگل ادموب در سراسر جهان قابل استفاده هست. این به این معنی است که توسعه‌دهندگان می‌توانند از طریق تبلیغات خود، به کاربران سراسر جهان دسترسی داشته باشند.

تبلیغات ادموب برای چه افرادی مناسب هست؟

تبلیغات ادموب برای چه افرادی مناسب است؟

تبلیغات ادموب برای صاحبان پیشه و کار که می‌خواهند محصول و خدمات خودشان را تبلیغ کنند و همچنین صاحبان اپلیکیشن‌هایی که می‌خواهند از طریق نمایش تبلیغات کسب درآمد داشته باشند مناسب است.

نحوه درآمدزایی از ادموب به چه صورت است؟

گوگل ادموب از طریق سیستم مزایده‌ای به تبلیغ‌کنندگان این امکان را می‌دهد تا برای نمایش تبلیغات خودشان  در محتوای شما پیشنهاد قیمت بدهند. تبلیغ‌کننده‌ای که بیشترین پیشنهاد قیمت را بدهد، تبلیغش در محتوای شما نمایش داده می‌شود.

گوگل از هر بار نمایش یک تبلیغ، مبلغی را به شما پرداخت می‌کند. این مبلغ به عوامل مختلفی مثل نوع تبلیغات، مخاطبان شما و میزان تعامل کاربران با تبلیغات بستگی دارد.

برای کسب درآمد بیشتر از تبلیغات ادموب، باید تبلیغات خودتان رو به‌صورت مؤثر تنظیم کنید.

برای این کار، باید به عوامل مختلفی مثل نوع محتوا، مخاطبان و هدفتان از نمایش تبلیغات توجه کنید و برای برداشت درآمدتان باید حساب ادموب داشته باشید که خیلی مفصل در “ آموزش ساخت اکانت گوگل ادموب به زبان ساده “  به این موضوع پرداختیم و مطالعه آن خالی از لطف نیست.

حالا که تا اینجای مقاله با ما همراه بودید و درباره ادموب اطلاعاتی کسب کردید حتما یک سری سوالات دیگر برای شما ایجاد شده.

قبل از هر چیزی باید بگوییم که تیم ادی موب هست تا به شما در (فاصله) راه کسب درآمد از ادموب کمک کند و هرجای این مسیر به مشکلی برخوردید  می‌توانید با مشاوره گرفتن از تیم ادی موب درآمدهای ادموب خودتان را در ایران به‌صورت دلاری دریافت کنید، برای کسب اطلاعات بیشتر به این صفحه مراجعه نمایید: (نقد کردن درآمد ادموب)

نحوه درآمد زایی از ادموب به چه صورت هست؟

punezسوالاتی که ممکن است باتوجه به مواردی که درباره ادموب مطالعه کردید برای شما پیش بیاید:

آیا این پلتفرم معایبی هم دارد؟

از چه فرمت‌های تبلیغاتی می‌توان در اپلیکیشن استفاده کرد؟

چطور می‌شود تعداد نمایش یا کلیک روی تبلیغات را افزایش داد؟

آیا ادموب باعث کند شدن اپلیکیشن می‌شود؟

ادموب معایب زیادی ندارد ولی یکی از معایب آن این است که ممکن

درآمد توسعه‌دهندگان اپلیکیشن می‌تواند باتوجه به عوامل مختلفی مثل کیفیت اپلیکیشن و میزان محبوبیت آن متغیر باشد.

برای پاسخ به سوال اینکه کدام فرمت تبلیغاتی بهتر است اول باید انواع فرمت تبلیغاتی را باهم بررسی کنیم:

  • تبلیغات بنری: این تبلیغات شامل تصاویر، ویدئو یا متن هستند که در بالا، پایین، کنار یا وسط محتوای شما نمایش داده می‌شوند.
  • تبلیغات ویدئویی: این تبلیغات شامل ویدئوهایی هستند که کاربران می‌توانند آن‌ها را تماشا کنند وبرای تماشای آن‌ها پاداش دریافت کنند.
  • تبلیغات بینابینی: این تبلیغات در وسط یک فعالیت کاربر در داخل محتوانمایش داده می‌شوند.
  • تبلیغات پاپ آپ: این تبلیغات در بالای صفحه نمایش کاربر ظاهر می‌شوند باتوجه به نرخ کلیک بالای تبلغات ویدئویی می‌توان نتیجه گرفت که کاربران بیشتر مواقع به تماشای تبلیغات ویدئویی علاقه نشان می‌دهند. البته نرخ کلیک بالا به عوامل مختلفی مانند نوع اپلیکیشن و مخاطبان آن بستگی دارد. شما می‌توانید انواع قالب تبلیغاتی را آزمایش کنید تا فرمت تبلیغاتی مناسب خود را پیدا کنید.

ادموب باعث کند شدن اپلیکیشن میشه؟

برای افزایش تعداد نمایش یا کلیک روی تبلیغات چند راه وجود دارد:

استفاده از فرمت‌های تبلیغاتی جذاب و مرتبط: اگر تبلیغات شما جذاب و مرتبط با مخاطبان اپلیکیشنتان باشد احتمال بیشتری دارد که کابران روی آن‌ها کلیک کنند.

قرار دادن تبلیغات در مکان مناسب: اگر تبلیغات را در مکان مناسب قرار دهید احتمال اینکه کاربران آن‌ها را ببینند بیشتر است.

استفاده از ابزارهای بهینه‌سازی تبلیغات: ابزارهای بهینه‌سازی تبلیغات ادموب می‌توانند به شما کمک کنند تا عملکرد تبلیغاتتان را بهتر کنید.

این ابزارها شامل:

AdMob Mediation  : این ابزار به توسعه‌دهندگان کمک می‌کند تا تبلیغات را از چندین شبکه تبلیغاتی در اپلیکیشن خود نمایش دهند

AdMob Audience  : این ابزار به توسعه‌دهندگان کمک می کند تا تبلیغات مرتبط با مخاطبان اپلیکیشن خود را نمایش دهند

AdMob App Measurement  : این ابزار به توسعه‌دهندگان کمک می‌کند تا عملکرد تبلیغات خود را ردیابی کنند.

چه نوع تبلیغاتی می‌توان در AdMob استفاده کرد؟

و سوال آخر این هست که ادموب باعث کند شدن اپلیکیشن می‌شود؟

برای پاسخ به این سوال باید گفت که SDK گوگل ادموب به گونه‌ای طراحی شده  که تأثیر زیادی برعملکرد اپلیکیشن شما نداشته باشد. این SDK با سرویس‌های گوگل پلی ادغام شده‌اند و اگر از سرویس پلی استور استفاده می‌کنید، حتما این کار را انجام دادید.

به‌طور خلاصه، ما معتقدیم که ادموب یک پلتفرم قدرتمند است که می‌تواند به توسعه‌دهندگان اپلیکیشن‌های موبایل کمک کند تا به موفقیت برسند. این پلتفرم به توسعه‌دهندگان این امکان را می‌دهد تا به‌طور موثر با تبلیغ‌کنندگان ارتباط برقرار کنند و درآمد خودشان رو افزایش دهند.

عنوان توضیحات
تعریف گوگل ادموب یک پلتفرم تبلیغاتی است که به توسعه‌دهندگان اپلیکیشن‌های موبایل اجازه می‌دهد با نمایش تبلیغات در اپلیکیشن‌های خود، درآمد کسب کنند.
نحوه کار گوگل ادموب از یک سیستم مزایده‌ای برای نمایش تبلیغات استفاده می‌کند. تبلیغ‌کنندگان برای نمایش تبلیغات خود در اپلیکیشن‌های توسعه‌دهندگان، پیشنهاد می‌دهند و تبلیغی که بالاترین پیشنهاد را داشته باشد، در اپلیکیشن نمایش داده می‌شود.
انواع تبلیغات گوگل ادموب انواع مختلفی از تبلیغات را ارائه می‌دهد، از جمله تبلیغات بنری، تبلیغات ویدئویی، تبلیغات همسان و تبلیغات درون برنامه‌ای.

نیاز به راهنمایی دارید؟

در صورت بروز هرگونه سوال یا نیاز به راهنمایی در مراحل ثبت اپلیکیشن و کسب درآمد از طریق ادموب، تردید نکنید و با تیم متخصص ادی موب از طریق (تماس با ما) ارتباط برقرار کنید.

کارشناسان ادی موب در تمام مراحل این مسیر همراه شما خواهند بود تا تجربه‌ای بی‌دغدغه و موفق را در زمینه کسب درآمد از اپلیکیشن خود رقم بزنید.

نظر شما چیست؟ دیدگاه‌ها و تجربیات خود را در خصوص ادموب و سایر روش‌های کسب درآمد از اپلیکیشن در بخش نظرات با ما به اشتراک بگذارید.

سوالات متداول

AdMob چیست و چگونه کار می‌کند؟

AdMob یک پلتفرم تبلیغات موبایل تحت وب است که توسط Google ارائه می‌شود. این پلتفرم به توسعه‌دهندگان اپلیکیشن‌ها و وب‌سایت‌های موبایل اجازه می‌دهد تا تبلیغات مختلف را در اپلیکیشن‌ها و وب‌سایت‌های خود نمایش دهند.

چه نوع تبلیغاتی می‌توان در AdMob استفاده کرد؟

AdMob امکان نمایش تبلیغات متنی، تصویری، ویدئویی و تبلیغات بنری در اپلیکیشن‌ها و وب‌سایت‌های موبایل را فراهم می‌کند.

چگونه می‌توان درآمد از AdMob کسب کرد؟

برای کسب درآمد از AdMob، شما باید AdMob SDK را به اپلیکیشن‌ها یا وب‌سایت‌های موبایل خود اضافه کنید. سپس تبلیغات مختلف را در اپلیکیشن‌ها نمایش دهید. شما برای هر نمایش تبلیغ و یا کلیک روی تبلیغ، درآمد کسب می‌کنید.

آیا برای استفاده از AdMob نیاز به داشتن وب‌سایت خاصی دارم؟

نه، برای استفاده از AdMob نیاز به داشتن وب‌سایت خاصی ندارید. این پلتفرم به توسعه‌دهندگان اپلیکیشن‌های موبایل نیز خدمات می‌دهد. اگر اپلیکیشن موبایلی دارید یا می‌خواهید تبلیغات در داخل اپلیکیشن‌ها نمایش دهید، می‌توانید از AdMob استفاده کنید.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *