adymob

سئو محلی چیست؟ معرفی ۱۰ تکنیک قدرتمند برای تقویت سئو Local

این روزها همه از گوشی و اینترنت استفاده می‌کنن. حتی برای پیدا کردن یه مغازه یا شرکت نزدیک به خودشون هم سراغ گوگل می‌رن.

حالا فرض کنید شما صاحب یه کسب‌وکار محلی هستید. چطور می‌تونید مطمئن بشید که وقتی کسی در گوگل عبارتی مرتبط با کسب‌وکار شما رو جستجو می‌کنه، سایت شما رو ببینه؟

جوابش اینه که باید به سئو محلی توجه کنید.

سئو محلی یا Local SEO یه فرآینده که به شما کمک می‌کنه کسب‌وکار محلی‌تون رو در نتایج جستجوی گوگل برای عبارت‌های مرتبط با محل شما، بالاتر از رقبا قرار بدید.

سئو محلی، بهینه‌سازی سایت برای جستجوی محلی هست. یعنی شما سایتتون رو طوری تنظیم می‌کنید که وقتی کسی در گوگل عبارتی رو جستجو می‌کنه که مرتبط با کسب‌وکار شما هست و موقعیت جغرافیایی اون هم نزدیک به محل کسب‌وکار شما باشه، سایت شما در نتایج جستجوی گوگل نمایش داده بشه  و یه استراتژی بازاریابیه که هدفش اینه که سایت شما توی نتایج جستجوهای محلی گوگل رتبه خوبی داشته باشه.

فرض کنید شما یه آرایشگاه توی تهران دارید. وقتی کسی توی گوگل عبارت “آرایشگاه خوب در تهران” رو جستجو می‌کنه، اگر سایت شما سئو محلی خوبی داشته باشه، سایت شما در نتایج جستجوی گوگل نمایش داده می‌شه و احتمال اینکه اون شخص از خدمات آرایشگاه شما استفاده کنه خیلی زیاده.

چطور شد که سئوی محلی شکل گرفت؟

یه زمانی بود که مردم فقط توی اینترنت دنبال اطلاعات عمومی بودن. مثلا می‌خواستن بدونن تاریخ تولد فلان بازیگر کی هست، یا آخرین اخبار دنیا چیه. ولی کم‌کم مردم فهمیدن که می‌تونن از اینترنت برای پیدا کردن کسب‌وکارها و خدمات هم استفاده کنن. مثلا اگه کسی توی شهر خودش دنبال رستوران بود، می‌تونست توی گوگل سرچ کنه “رستوران خوب در اصفهان”.

گوگل هم که همیشه دنبال این بود که تجربه کاربری رو بهتر کنه، فهمید که باید یه راهی پیدا کنه تا کسب‌وکارها رو که در مکان‌های جغرافیایی خاصی قرار دارن، توی نتایج جستجوها نشون بده. اینطوری بود که سئوی محلی به وجود اومد.

لوکال سئو چیه و چرا مهمه؟

لوکال سئو چیه و چرا مهمه؟

خیلی وقتا پیش، وقتی می‌خواستیم یه کسب و کار جدید رو راه بندازیم، کافی بود یه وب‌سایت خوب بسازیم و یه کم هم تبلیغات کنیم. ولی الان دیگه اینجوری نیست. الان مردم قبل از هر کاری، سرچ می‌کنن.

وقتی مردم سرچ می‌کنن، دنبال یه کسب و کار نزدیک به خودشون می‌گردن. مثلاً اگه کسی بخواد رستوران بره، سرچ می‌کنه «رستوران خوب نزدیک من». یا اگه بخواد هتل رزرو کنه، سرچ می‌کنه «هتل نزدیک ساری».

اینجوری شد که لوکال سئو خیلی مهم شد. لوکال سئو یعنی بهینه‌سازی وب‌سایت ما برای یک منطقه جغرافیایی خاص، وقتی وب‌سایت ما برای لوکال سئو بهینه شده باشه و کسی در منطقه ما سرچ کنه، وب‌سایت ما جزو اولین نتایجی هست که می‌بینه.

punezچند تا آمار جالب درباره لوکال سئو:

 • طبق تحقیقات مؤسسه ReviewTrackers، ۳۵٪ از کل ترافیک جستجوها از نوع محلی هست.
 • ۷۲٪ از مردم قبل از خرید یک محصول یا خدمات، سرچ می‌کنن.
 • ۹۷٪ از مردمی که یک کسب و کار محلی رو در گوگل پیدا می‌کنن، به اون کسب و کار مراجعه می‌کنن.

اهمیت سئوی محلی برای کسب و کارها

همونطور که قبلاً گفتیم، سئوی محلی خیلی مهمه، چون باعث می‌شه کسب و کارها بیشتر دیده بشن و مشتری‌های بیشتری جذب کنن. اما چرا این موضوع برای کسب و کارها اهمیت بیشتری داره؟

خب، جوابش اینه که سئوی محلی باعث می‌شه کسب و کارها روی یک منطقه جغرافیایی خاص تمرکز کنن. این کار باعث می‌شه که کسب و کارها راحت‌تر دیده بشن و مشتری‌های بیشتری از همون منطقه رو جذب کنن. علاوه بر این، با تمرکز روی یک منطقه جغرافیایی خاص، رقیبان هم محدودتر می‌شن و کسب و کار شما شانس بیشتری برای دیده شدن داره.

سئوی محلی برای همه کسب و کارها ضروری نیست، اما برای کسب و کارهایی که در یک منطقه جغرافیایی خاص فعالیت می‌کنن، خیلی مهمه. این کسب و کارها با استفاده از سئوی محلی می‌تونن راحت‌تر دیده بشن و مشتری‌های بیشتری جذب کنن.

مزایا سئو محلی برای کسب و کارهای کوچک و متوسط

یه تحقیقی نشون داده که مردم بیشتر دنبال کسب و کارهای محلی می گردن. مثلاً اگه کسی دنبال یه رستوران خوب تو محله ش باشه، احتمالاً اولین کاری که می کنه، سرچ تو گوگله. این یعنی کسب و کارهای محلی می تونن با استفاده از سئو محلی، بدون اینکه هزینه زیادی بابت تبلیغات بدن، مشتری های زیادی جذب کنن.

مزایا سئو محلی برای کسب و کارهای کوچک و متوسط

سئو محلی چیه؟

Local SEOیه استراتژی بازاریابیه که کسب و کارهای محلی رو تو نتایج جستجوهای محلی (مثلاً سرچ با عبارت «رستوران خوب در تهران») بالاتر نشون می ده. این کار باعث می شه که کسب و کارهای محلی راحت تر پیدا بشن و مشتری های بیشتری جذب کنن.

سئوی محلی از سئوی معمولی متفاوته. سئوی معمولی به همه کسب و کارهایی که توی اینترنت فعالیت می‌کنن کمک می‌کنه تا در نتایج جستجوهای عمومی بالاتر قرار بگیرن. اما سئوی محلی فقط روی نتایج جستجوهایی که با کلمات کلیدی مرتبط با موقعیت جغرافیایی کسب و کار هستن، تمرکز می‌کنه.

سئو محلی و سئو دو تا از شاخه‌های مهم بازاریابی دیجیتال هستند که روی بهبود رتبه سایت در نتایج جستجو تمرکز دارند. اما تفاوت اصلی این دو در چیست؟

تفاوت‌های سئو محلی با سئو

سئو به طور کلی به بهبود رتبه سایت در نتایج جستجو برای کلمات کلیدی مرتبط با کسب و کار شما اشاره دارد. این کار با استفاده از تکنیک‌های مختلف مانند بهینه‌سازی محتوا، لینک‌سازی و سئو فنی انجام می‌شود. برای اطلاعات بیشتر حتما مقاله انواع روش های سئو، معرفی تکنیک های سئو به سبک حرفه ای ها “ رو بخونین.

سئو محلی نیز به بهبود رتبه سایت در نتایج جستجو برای کلمات کلیدی مرتبط با کسب و کار شما، اما در یک منطقه جغرافیایی خاص اشاره داره. به عنوان مثال، اگر یک رستوران در تهران دارین، می‌خواین سایت شما در نتایج جستجو برای کلمات کلیدی مانند “رستوران تهران” یا “رستوران خوب در تهران” در رتبه‌های بالایی قرار بگیرد.

بنابراین، تفاوت اصلی سئو و سئو محلی در این است که سئو بر کلمات کلیدی در مقیاس جهانی تمرکز داره، در حالی که سئو محلی بر کلمات کلیدی در یک منطقه جغرافیایی خاص تمرکز می کنه.

تفاوت‌های کلیدی سئو و سئو محلی

تفاوت‌های کلیدی سئو و سئو محلی

 • تمرکز روی یک مکان خاص: سئو محلی بر روی یک مکان خاص تمرکز دارد، در حالی که سئو به طور کلی بر روی همه مکان‌ها تمرکز دارد.
 • استفاده از کلمات کلیدی محلی: در سئو محلی از کلمات کلیدی محلی استفاده می‌شود، در حالی که در سئو از کلمات کلیدی عمومی استفاده می‌شود.

با این ۱۰ راهکار سئوی محلی سایتمون رو تقویت کنیم

خب حالا بیایم ببینیم چه کارایی میشه کرد که سئوی محلی سایتمون تقویت بشه. اگه تا حالا فکر می‌کردی که سئوی محلی فقط  با ثبت کسب‌وکار توی گوگل کافیه و دیگه هیچ کار دیگه‌ای لازم نیست انجام بدی، این بخش رو با دقت بخون تا راهکارهایی رو یاد بگیری که می‌تونه سئوی محلی سایتتو متحول کنه.

۱. یک حساب Google My Business بسازیم و آن را بهینه سازی کنیم

اولین کاری که باید بکنیم اینه که یه حساب Google My Business بسازیم. این حساب مثل یه کارت ویزیت مجازی برای کسب و کارمونه. تو این حساب باید اطلاعات مهمی مثل آدرس، شماره تلفن، ساعات کاری، وب سایت و عکس های کسب و کارمون رو ثبت کنیم.

گوگل اطلاعات ثبت شده ما رو بررسی می‌کنه و اونها رو تو بخش نمایه کسب و کارها اضافه می‌کنه. این اطلاعات بعداً تو نتایج محلی جستجوی Google، گراف دانش و گوگل مپ برای کاربران نمایش داده می‌شه.

۲. نظرات مشتریان راضی و خوشحال را برای سایر کاربران نمایش دهید

فروش فقط اول کاره! بعد از اینکه مشتری از ما خرید کرد، باید باهاش ارتباط داشته باشیم. می‌تونیم از طریق ایمیل یا پیامک ازش بپرسیم که نظرش راجع به خریدش چیه. نظرات مشتریان راضی می‌تونه به ما کمک کنه که صفحه کسب و کارمون در گوگل بهتر دیده بشه. علاوه بر این، باعث می‌شه که مشتری‌های دیگه هم بیشتر به ما اعتماد کنن و از ما خرید کنن.

فرض کنید شما یک مغازه لباس فروشی دارید. یک مشتری از شما یک لباس می‌خره. بعد از اینکه لباس رو می‌پوشه و ازش خوشش میاد، به شما پیام می‌ده و می‌گه که لباس خیلی خوبه و از شما تشکر می‌کنه. شما می‌تونید این پیام رو روی سایت خودتون منتشر کنید تا مشتری‌های دیگه هم ببینن که لباس‌های شما کیفیت خوبی دارن.

۱۰ راهکار سئوی محلی

۳. سایت خود را برای جستجوی محتوای صوتی بهینه سازی کنیم

الان که جستجوی صوتی خیلی رو بورسه، خیلی مهمه که سایتمون رو برای این نوع جستجو بهینه کنیم.

مشتریانی که از طریق جستجوی محلی سرچ می‌کنن، هنگام جستجوی صوتی از کلمات کلیدی بلندتری استفاده می‌کنن. مثلاً به جای اینکه بگن “رستوران خوب در تهران”، می‌گن “بهترین رستوران ایرانی در شمال تهران”.

بنابراین ما باید سئوی محتوای خودمون رو طوری تنظیم کنیم که با لحن مکالمه‌ای که مشتری‌ها صحبت می‌کنن همخوانی داشته باشه. یعنی باید کلمات کلیدی بلند و دقیقی رو در عنوان، توضیحات و محتوای سایتمون استفاده کنیم.

همچنین باید به این نکته توجه کنیم که محتوای صوتی آینده خوبی در سئوی سایت‌ها داره و به سرعت رشد خواهد کرد. پس اگر می‌خوایم در جستجوی صوتی هم موفق باشیم، باید از الان شروع کنیم.

۴. محتوای خود را بر اساس اخبار یا رویدادهای محلی تولید کنیم

هیچ کس مثل خود آدم‌های محلی، به اخبار و رویدادهای محلی علاقه‌مند نیست. پس اگه می‌خوای مشتری‌های محلی رو به سمت خودت جذب کنی، باید محتوای خودت رو بر اساس اخبار و رویدادهای محلی تولید کنی.

punezچند تا راه برای این کار وجود داره:

 • یه گزارش ویدیویی از محله‌های مختلف که بهشون خدمات می‌دی، تهیه کن.
 • یه صفحه اختصاصی برای هر محله با محتوای غنی و با کیفیت ایجاد کن.
 • پست‌های وبلاگی درباره اخبار مربوط به رویدادها یا فعالیت‌های محلی منتشر کن.

ولی در کل، خبرها بهترین خوراک برای جذب بازدید بیشتر هستند. پس اگه می‌خوای محتوای خودت رو بهینه کنی، حتماً اخبار محلی رو در نظر بگیر.

۵. وب سایت خود را برای کاربران موبایل و تبلت بهینه کنیم

می‌دونی این روزها چقدرا از موبایل یا تبلت برای جستجو استفاده می‌کنن؟ خیلی زیاد! به‌طوری که تو سه ماهه اول سال ۲۰۲۱، ۵۴.۸ درصد از ترافیک وب سایت‌ها از طریق موبایل بوده. یعنی بیش از نیمی از مردمی که وارد وب سایت می‌شن، از موبایل یا تبلت استفاده می‌کنن.

این یعنی اگه وب سایتت رو برای موبایل و تبلت بهینه نکنی، داری خیلی از مخاطب‌های بالقوه‌ت رو از دست می‌دی. مخصوصاً اگه کسب و کارت محلی هست، که بیشتر مشتری‌هات از طریق موبایل یا تبلت به سایتت دسترسی پیدا می‌کنن.

برای این که طراحی ریسپانسیو رو برای سایتت انجام بدی، می‌تونی از یک طراح سایت کمک بگیری. یا اگه خودت بلدی، می‌تونی از یک افزونه یا قالب ریسپانسیو استفاده کنی.

بهینه کردن سایت برای موبایل خیلی مهمه. اگه این کار رو انجام بدی، می‌تونی ترافیک وب سایتت رو افزایش بدی و مشتری‌های بیشتری جذب کنی.

در انتخاب کلمات کلیدی محلی دقت کنیم

۶. در انتخاب کلمات کلیدی محلی دقت کنیم

کلمات کلیدی محلی، کلماتی هستند که به محله یا منطقه‌ای که شما فعالیت می‌کنید اشاره می‌کنند. مثلاً «شمرون کباب» کلمه کلیدی محلی هست.

چرا باید از کلمات کلیدی محلی استفاده کنیم؟

استفاده از کلمات کلیدی محلی باعث می‌شود که وقتی مردم به دنبال کسب‌وکار شما در گوگل هستند، شما را پیدا کنند. مثلاً اگر کسی در منطقه شمیرانات به دنبال رستوران کباب است، با سرچ «شمرون کباب» کسب‌وکار شما را پیدا می‌کند.

چطور کلمات کلیدی محلی پیدا کنیم؟

برای پیدا کردن کلمات کلیدی محلی، می‌توانید از ابزارهای تحقیق کلمات کلیدی استفاده کنید. این ابزارها کلمات کلیدی مرتبط با محله یا منطقه شما را شناسایی می‌کنند. می‌تونید از کلمات کلیدی محلی در جاهای مختلفی مانند توضیحات متا، مقالات یا ساختار URLها استفاده کنین.

۷.از گوگل مپ یا لوکیشن آنلاین در صفحه «درباره ما» استفاده کنیم

صفحه «درباره ما» برای سئوی محلی خیلی مهمه. توی این صفحه باید آدرس دقیق همه شعبه‌های کسب و کارت، لوکیشن آنلاین، اطلاعات مربوط به امکانات رفاهی مثل پارکینگ اختصاصی یا نزدیک‌ترین پارکینگ عمومی، خیابون‌های اطراف، ساعات کاری و هر چی که به دسترسی محلی به شما کمک می‌کنه رو بذارید.

مثلاً، اگه یه فروشگاه کتاب توی انقلاب دارید، باید توی صفحه «درباره ما» اطلاعات مربوط به آدرس، روز و ساعات کاری، نزدیک‌ترین پارکینگ و ایستگاه مترو و همچنین لوکیشن گوگل مپ رو قرار بدید.

این کار باعث می‌شه که کسب و کارتون برای کاربران محلی راحت‌تر پیدا بشه و در نتیجه ترافیک سایتتون افزایش پیدا می‌کنه.

punezدر اینجا چند نکته برای نوشتن صفحه «درباره ما» برای سئوی محلی آورده شده است:

 • آدرس دقیق تمامی شعبه‌های کسب و کار خود را به همراه شماره تلفن و ایمیل کسب و کار خود در بالای صفحه قرار دهید.
 • از لینک‌های داخلی برای مرتبط کردن صفحه «درباره ما» با سایر صفحات سایت خود استفاده کنید.
 • از کلمات کلیدی مرتبط با کسب و کار خود در صفحه «درباره ما» استفاده کنید.
 • از تصاویر باکیفیت برای نشان دادن کسب و کار خود استفاده کنید.

از دایرکتوری‌های آنلاین استفاده کنیم

۸.از دایرکتوری‌های آنلاین استفاده کنیم

راهکار بعدی اینه که بریم تو دایرکتوری‌های آنلاین ثبت نام کنیم. دایرکتوری‌های آنلاین سایت‌هایی هستن که اطلاعات شرکت‌ها و کسب و کارهای مختلف رو تو خودشون لیست می‌کنن. با ثبت نام تو این دایرکتوری‌ها، اطلاعات شرکت ما هم تو این لیست قرار می‌گیره و مردم راحت‌تر می‌تونن ما رو پیدا کنن. این کار باعث می‌شه که سئوی محلی سایت ما هم تقویت بشه.

یه دایرکتوری آنلاین خوب باید علاوه بر اطلاعات شرکت ما مثل آدرس، شماره تماس و توضیح خدمات و محصولات، موقعیت مکانی آنلاین ما رو هم داشته باشه. همچنین باید به صفحه اصلی وب‌سایت ما لینک بده.

فرض کن یه شرکت خدماتی داری که در زمینه تعمیرات لوازم خانگی فعالیت می‌کنه. با ثبت نام در دایرکتوری‌های آنلاین مرتبط، مثل دایرکتوری‌های خدمات محلی، شرکتت بیشتر دیده می‌شه و مشتری‌های بیشتری پیدا می‌کنی. وقتی کسی در گوگل سرچ می‌کنه “تعمیرات لوازم خانگی در تهران”، شرکتت توی نتایج جستجو دیده می‌شه و مشتری می‌تونه باهاتون تماس بگیره.

چطوری دایرکتوری‌های آنلاین مناسب رو پیدا کنیم؟

برای پیدا کردن دایرکتوری‌های آنلاین مناسب، می‌تونید از گوگل استفاده کنید. عبارت “دایرکتوری آنلاین” رو تو گوگل سرچ کنید و دایرکتوری‌هایی رو که مرتبط با کسب و کار شما هستن، پیدا کنید. همچنین، می‌تونید از دوستان و آشنایانتون که از دایرکتوری‌های آنلاین استفاده کردن، نظرشون رو بپرسید.

۹.روی سوشال سیگنال یا فعالیت در شبکه‌های اجتماعی تمرکز کنیم

اگر می‌خوای سایتت تو گوگل رتبه خوبی داشته باشه، باید روی شبکه‌های اجتماعی حساب باز کنی. هرچی بیشتر تو شبکه‌های اجتماعی لینک و بازدید داشته باشی، رتبه سایتت بالاتر میره. مخصوصاً اگه این لینک‌ها مستقیماً به صفحه اصلی سایتت اشاره کنن.

البته مهمه که این لینک‌ها از طریق محتوای باکیفیت و کاربردی به دست بیاد. اگه محتوایت جذاب و مفید نباشه، مردم به سایتت لینک نمیدن.

۱۰.برای هر محصول یا خدمت یک صفحه وب اختصاصی ایجاد کنیم

اینم یکی از مهم‌ترین ترفندهای سئوه که خیلی از آدما ازش خبر ندارن. اینه که برای هر محصول یا خدمتی که داری، یه صفحه مخصوص درست کنی.

قبلاً که سئوی محلی مطرح نبود، این یه ترفند خیلی مهم بود ولی الان که سئوی محلی هم اهمیت پیدا کرده، این ترفند اهمیتش بیشتر هم شده.

فرض کن شما فروشگاه اینترنتی لوازم ورزشی دارید. اگر برای هر دسته‌بندی از محصولات (مثلاً فوتبال، بسکتبال، دوچرخه‌سواری و …) یک صفحه وب اختصاصی ایجاد کنید، کاربرانی که به دنبال محصولات خاصی هستند، خیلی راحت‌تر می‌تونن اون محصولات رو پیدا کنن.

مهم‌ترین ابزارهای کمکی در فرآیند سئو لوکال

مهم‌ترین ابزارهای کمکی در فرآیند سئو لوکال

می‌دونید که سئو لوکال چقدر واسه کسب و کارها مهمه. حالا که راهکارهای تقویت سئو لوکال رو یاد گرفتیم، وقتشه که با ابزارهای کمکی این کار هم آشنا شیم.

ابزارهای سئو لوکال انواع مختلفی دارن و هر کدومشون کار خاصی انجام میدن. ولی همه‌شون هدفشون اینه که به ما کمک کنن توی نتایج جستجوی محلی رتبه بهتری بگیریم.

punezیه نگاهی به مهم‌ترین ابزارهای سئو لوکال بندازیم:

 • Google Business Profile

این ابزار از طرف خود گوگل ارائه شده و یکی از مهم‌ترین ابزارهای سئو لوکاله. با استفاده از این ابزار می‌تونیم اطلاعات کسب و کارمون رو توی نقشه‌های گوگل و موتورهای جستجوی دیگه ثبت کنیم.

 • Moz Local

این ابزار هم یکی از ابزارهای محبوب سئو لوکاله. با استفاده از این ابزار می‌تونیم عملکرد کلی پروفایل آنلاین کسب و کارمون رو ردیابی و بهینه کنیم.

 • SEMrush Position Tracking

این ابزار به ما کمک می‌کنه رتبه وب سایتمون رو توی کلمات کلیدی محلی ردیابی کنیم. همچنین می‌تونیم با کمک این ابزار مفیدترین ویژگی‌های SERP رو برای جلب توجه مخاطبان محلی و افزایش نرخ کلیک ردیابی کنیم.

 • Local SEO Checklist

این ابزار یک چک لیست رایگانه که می‌تونه به ما کمک کنه رایج‌ترین مشکلات سئو لوکال سایتمون رو شناسایی کنیم.

 • Google Ads Keyword Planner

این ابزار هم می‌تونه برای سئو لوکال مفید باشه. با استفاده از این ابزار می‌تونیم اطلاعات ارزشمندی مثل حجم جستجو و اطلاعات موقعیت مکانی کاربران رو دریافت کنیم.

 • Google Trends

این ابزار داده‌های ارزشمندی در مورد حجم جستجو و اطلاعات موقعیت مکانی کاربران ارائه می‌کنه. این اطلاعات می‌تونه برای ایجاد تبلیغات متمرکز و طراحی استراتژی‌های جدید برای سبقت گرفتن از رقبا در لوکال سئو مفید باشه.

 

ابزار کاربرد
Google Business Profile (GBP) مدیریت نمایه کسب‌وکار در گوگل
Moz Local بررسی وضعیت سئو محلی کسب‌وکار
SEMrush Position Tracking ردیابی رتبه کسب‌وکار در نتایج جستجو
Local SEO Checklist چک‌لیست جامع سئو محلی
Google Ads Keyword Planner تحقیق کلمات کلیدی برای سئو محلی

 

خب حالا که با سئوی محلی آشنا شدیم، چطور می‌تونیم یادش بگیریم؟

حالا که با سئو لوکال آشنا شدیم و فهمیدیم که چطور می‌تونیم کسب و کارمون رو توی گوگل برای کسایی که توی محله‌مون هستن، بیشتر دیده بشه. لازمه که راه های یادگیری بیشتری رو پیگیری کنیم، اگه می‌خوای سئو لوکال رو یاد بگیری، راه‌های مختلفی هست.

 1. مقالات و آموزش‌های رایگان

اولین و ساده‌ترین راه، مطالعه مقالات و آموزش‌های رایگانیه که توی اینترنت پیدا می‌کنی. خیلی از سایت‌ها و بلاگ‌ها آموزش‌های خوبی در مورد سئو لوکال ارائه می‌دن. ما هم یه مقاله کامل درباره “  چک لیست سئو محلی” داریم که خوندنش خالی از لطف نیست.

 1. دوره‌های آموزشی آنلاین

اگه می‌خوای یادگیری رو جدی‌تر بگیری، می‌تونی توی دوره‌های آموزشی آنلاین سئو لوکال شرکت کنی. توی این دوره‌ها، از صفر تا صد سئو لوکال رو یاد می‌گیری.

 1. دوره‌های آموزشی حضوری

اگه دوست داری آموزش رو حضوری ببینی، می‌تونی توی دوره‌های آموزشی حضوری سئو لوکال شرکت کنی. توی این دوره‌ها، می‌تونی با اساتید و متخصصان سئو لوکال آشنا بشی و سوالاتت رو ازشون بپرسی.

مشاوره با متخصص سئو لوکال

 1. مشاوره با متخصص سئو لوکال

اگه می‌خوای سریع‌تر نتیجه بگیری، می‌تونی با یک متخصص سئو لوکال مشاوره کنی. متخصص سئو لوکال می‌تونه بهت کمک کنه تا سایتت رو برای سئو لوکال بهینه کنی.

کدوم راه بهتره؟ بستگی به خودت داره که کدوم راه رو انتخاب کنی. اگه وقت و حوصله داری، می‌تونی از راه‌های رایگان شروع کنی. اگه می‌خوای سریع‌تر نتیجه بگیری، می‌تونی توی دوره‌های آموزشی آنلاین یا حضوری شرکت کنی. اگه هم می‌خوای مطمئن باشی که کار رو درست انجام می‌دی، می‌تونی با یک متخصص سئو لوکال مشاوره کنی.

من پیشنهاد می‌کنم که اول از مقالات و آموزش‌های رایگان شروع کنی. اگه دیدی که علاقه‌مندی و میتونی وقت بزاری برای آموزشت، می‌تونی توی دوره‌های آموزشی آنلاین یا حضوری شرکت کنی.

خلاصه کلام اینکه یادگیری سئوی محلی کار سختی نیست. فقط کافیه یه مقدار وقت و انرژی بذارید و از منابع آموزشی معتبر استفاده کنید.

با این اوصاف، می توان گفت که:

سئوی محلی یعنی اینکه وب سایت کسب و کار شما در نتایج جستجوهای محلی، بالاتر از رقبایتان قرار بگیره. این یعنی وقتی کسی در گوگل عبارتی مثل “رستوران خوب در تهران” رو جستجو می‌کنه، وب سایت شما یکی از اولین نتایجی باشه که می‌بینه.

سئوی محلی خیلی مهمه، چون بیشتر مردم برای پیدا کردن کسب و کارهای محلی، از گوگل استفاده می‌کنن. اگر شما در سئوی محلی موفق باشید، شانس بیشتری برای جذب مشتری جدید دارید.

برای اینکه در سئوی محلی موفق بشید، باید نکاتی رو رعایت کنید که در این مقاله بهش اشاره کردیم.

اگر سؤالی دارید، بپرسید، ما خوشحال می‌شویم که به شما کمک کنیم.

اینم بگن که، تیم سئو ادی موب، یه تیم کاردرست و حرفه ای هست که همه چی رو بلدن، از اصول اولیه سئو تا ترفندهای پیشرفته، از تولید محتوای باکیفیت تا بهینه سازی فنی سایت، از لینک سازی تا تحلیل سئو.

سئوی محلی چقدر زمان می‌بره تا نتیجه بده؟

این تیم سئو برخلاف خیلی از تیم های سئو که فقط دنبال فروش خدماتشون هستن، واقعاً به سئو اهمیت میده و میخواد به کسب و کارها کمک کنه تا توی گوگل دیده بشن.

اگه میخوای کسب و کارت رو توی گوگل دیده بشه، تیم ادی موب بهترین انتخابیه. تیمی که با تجربه، تخصص و تعهد، به کسب و کارها کمک میکنه تا به اهدافشون برسن.

سوال‌های متداول

سئوی محلی چقدر زمان می‌بره تا نتیجه بده؟

جواب این سوال به عوامل مختلفی بستگی داره، مثل کیفیت محتوای وب سایت شما، رقابت در حوزه کاری شما و میزان بودجه‌ای که برای سئوی محلی صرف می‌کنید. اما به طور کلی، می‌تونید انتظار داشته باشید که بعد از چند ماه، نتایج سئوی محلی رو ببینید.

چطور می‌تونم از آخرین تغییرات سئوی محلی مطلع بشم؟

یکی از بهترین راه‌ها برای اطلاع از آخرین تغییرات سئوی محلی، اینه که به وب سایت‌های معتبر سئو مراجعه کنید. همچنین می‌تونید به خبرنامه‌های این وب سایت‌ها عضو بشید تا از آخرین اخبار و مقالات مطلع بشید.

سئوی محلی برای کسب و کارهای بزرگ و کوچک فرق داره؟

نه، سئوی محلی برای همه کسب و کارها، چه بزرگ و چه کوچک، یکسانه.

سئوی محلی فقط برای رستوران‌ها و فروشگاه‌ها مهمه؟

نه، سئوی محلی برای همه کسب و کارهایی که در یک مکان فیزیکی فعالیت می‌کنن، مهمه. مثل آرایشگاه‌ها، پزشکان، وکلا، و غیره

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *