adymob

دراپ شیپینگ چیست؟ | چگونه می‌توان با آن درآمد کسب کرد؟

دراپ شیپینگ چیست؟

امروز می‌خوام بهتون بگم که چطوری بدون سرمایه اولیه، از خونه کار کنید و درآمد دلاری داشته باشید. می‌دونید که دلار این روزا خیلی گرونه و خیلی‌ها دنبال راهی هستن که بتونن درآمد دلاری داشته باشن. قبلا توی مقاله “ روش های کسب درآمد دلاری “ انواع روش های کسب درآمد رو به دلار گفتم ولی خوب، خبر خوب اینه که یه روش عالی برای کسب درآمد دلاری وجود داره که بهش می‌گن دراپ شیپینگ و می تونید خیلی راحت و سریع کسب و کار اینترنتی خودتون رو راه بندازید.

این روش یه مدل کسب و کاریه که در اون شما محصولاتی رو از یه تامین کننده می‌خرید و بعدش اون محصولات رو به مشتری‌هاتون می‌فروشید. اما نکته اینجاست که شما هیچوقت خودتون محصولات رو به مشتری‌ها تحویل نمی‌دید. تامین کننده شما محصولات رو مستقیماً به مشتری‌ها تحویل می‌ده.

با من تا آخر مقاله همراه باشید تا به طور کامل دراپ شیپینگ روبا هم بررسی کنیم ونکات مهم این روش درآمدی رو آموزش بدم.

دراپ شیپینگ چطور کار می‌کنه؟

فرض کنید شما یه فروشگاه اینترنتی لباس دارید. شما از یه تامین کننده لباس‌های مختلف رو می‌خرید و بعدش اون لباس‌ها رو به مشتری‌هاتون می‌فروشید. اما شما هیچوقت خودتون لباس‌ها رو به مشتری‌ها تحویل نمی‌دید. تامین کننده شما لباس‌ها رو مستقیماً به مشتری‌ها تحویل می‌ده.

دراپ شیپینگ برای چه کسانی مناسبه؟

دراپ شیپینگ برای افرادی که می‌خوان کسب و کار اینترنتی خودشون رو راه بندازن اما سرمایه اولیه زیادی ندارند و نمی‌خوان انبار داشته باشند، مناسبه.

دراپ شیپینگ دلاری در ایران چطوری هست؟

دراپ شیپینگ در ایران چند سالی هست که رواج پیدا کرده و روز به روز هم محبوب‌تر می‌شه. این مدل کسب و کار مزایای زیادی داره که باعث شده به یکی از محبوب‌ترین روش‌های کسب و کار اینترنتی در ایران تبدیل بشه.

دراپ شیپینگ دلاری در ایران چطوری هست؟

در مجموع، دراپ شیپینگ در ایران یه روش عالی برای کسب درآمد است. اما اگر تصمیم دارید که این روش رو انتخاب کنید، باید مزایا و معایب اون رو در نظر بگیرید.

punezDropshipping دلاری در ایران مزایای زیادی داره. از جمله این مزایا میشه به موارد زیر اشاره کرد:

 • تنوع محصولات: شما می‌تونید محصولاتی رو از تامین کننده‌های خارجی خریداری کنید که در ایران پیدا نمی‌شن.
 • قیمت‌های پایین‌تر: محصولات خارجی معمولاً نسبت به محصولات ایرانی قیمت پایین‌تری دارن.
 • بازار بزرگ: ایران یه بازار بزرگ با جمعیتی بیش از ۸۰ میلیون نفره.

punezاما دراپ شیپینگ دلاری در ایران هم مشکلاتی داره. از جمله این مشکلات میشه به موارد زیر اشاره کرد:

 • مشکلات پرداخت: شما باید از مشتری‌هاتون دلار دریافت کنید که این کار می‌تونه کمی مشکل باشه.
 • مشکلات حمل و نقل: حمل و نقل محصولات از خارج از کشور به ایران معمولاً زمان‌بر و پرهزینه است.
 • مشکلات گمرک: محصولات شما ممکنه در گمرک ایران با مشکل مواجه بشن.

راه حل‌های مشکلات دراپ شیپینگ دلاری در ایران

punezبرای حل مشکلات دراپ شیپینگ در ایران، می‌تونید از راه حل‌های زیر استفاده کنید:

 • استفاده از درگاه‌های پرداخت ارزی: درگاه‌های پرداخت ارزی می‌تونن به شما کمک کنن تا از مشتری‌هاتون دلار دریافت کنید.
 • استفاده از خدمات پستی بین‌المللی: خدمات پستی بین‌المللی می‌تونن حمل و نقل محصولات از خارج از کشور به ایران رو سریع‌تر و ارزان‌تر کنن یا حتی می تونید از آشناهایی که در خارج از ایران دارید خواهش کنید تا محصول رو براتون ارسال کنند یا با خودشون در سفر به ایران بیارن.
 • استفاده از خدمات ترخیص کالا: خدمات ترخیص کالا می‌تونن به شما کمک کنن تا محصولات شما سریع‌تر از گمرک ایران ترخیص بشن.

آینده دراپ شیپینگ در ایران

آینده دراپ شیپینگ در ایران روشنه. این مدل کسب و کار به دلیل مزایایی که داره، روز به روز محبوب‌تر می‌شه. با رشد اینترنت و افزایش استفاده از گوشی‌های هوشمند، انتظار می‌ره که دراپ شیپینگ در ایران رشد بیشتری داشته باشه.

مزایای استفاده از دراپ شیپینگ چیست؟

مزایای استفاده از دراپ شیپینگ چیست؟

 • سرمایه اولیه کم

برای راه اندازی کسب و کار دراپ شیپینگ به سرمایه اولیه زیادی نیاز ندارید. شما فقط کافیه محصولات مورد نظرتون رو از یه تامین کننده خریداری کنید.

 • عدم نیاز به انبار

در دراپ شیپینگ نیازی به داشتن انبار ندارید. تامین کننده شما محصولات رو مستقیماً به مشتری‌ها تحویل می‌ده.

 • سهولت راه اندازی

راه اندازی کسب و کار دراپ شیپینگ خیلی راحته. شما فقط کافیه یه فروشگاه اینترنتی راه بندازید و محصولات مورد نظرتون رو از یه تامین کننده خریداری کنید.

 • تنوع محصولات

با دراپ شیپینگ می‌تونید محصولاتی رو از تامین کننده‌های مختلف خریداری کنید و به مشتری‌هاتون ارائه بدید. این کار به شما کمک می‌کنه تا تنوع محصولات فروشگاه اینترنتی خودتون رو افزایش بدید.

 • کنترل بیشتر بر روی قیمت

با دراپ شیپینگ کنترل بیشتری بر روی قیمت محصولات خودتون دارید. شما می‌تونید قیمت محصولات رو با توجه به شرایط بازار و رقابت تنظیم کنید.

 • کاهش هزینه‌های حمل و نقل

در دراپ شیپینگ تامین کننده محصولات رو مستقیماً به مشتری‌ها تحویل می‌ده. این کار باعث کاهش هزینه‌های حمل و نقل برای شما می‌شه.

 • سرعت بیشتر در تحویل محصولات

با دراپ شیپینگ محصولات شما سریع‌تر به دست مشتری‌ها می‌رسن. این کار باعث افزایش رضایت مشتری می‌شه.

 • معایبی که باید قبل از شروع کار بدانید

دراپ شیپینگ مزایای زیادی داره که باعث شده به یکی از محبوب‌ترین مدل‌های کسب و کار اینترنتی تبدیل بشه. اما این مدل کسب و کار معایبی هم داره که باید قبل از شروع کار از اون‌ها آگاه باشید.

از جمله معایب دراپ شیپینگ میشه به موارد زیر اشاره کرد

از جمله معایب دراپ شیپینگ میشه به موارد زیر اشاره کرد

 • کنترل کم بر روی کیفیت محصولات

شما کنترل زیادی بر روی کیفیت محصولاتی که به مشتری‌هاتون تحویل داده می‌شن ندارید. این کار می‌تونه باعث نارضایتی مشتری‌ها بشه.

 • کنترل کم بر روی زمان تحویل محصولات

شما کنترل زیادی بر روی زمان تحویل محصولات به مشتری‌ها ندارید. این کار می‌تونه باعث نارضایتی مشتری‌ها بشه.

 • رقابت زیاد

دراپ شیپینگ یه مدل کسب و کار خیلی محبوبه و به همین دلیل رقابت زیادی در این زمینه وجود داره. این کار می‌تونه باعث کاهش حاشیه سود شما بشه.

 • هزینه‌های پنهان

ممکنه تامین کننده‌ها هزینه‌های پنهانی رو برای دراپ شیپینگ داشته باشن. این کار می‌تونه باعث کاهش سود شما بشه.

 • مشکلات احتمالی در تحویل محصولات

ممکنه مشکلاتی در تحویل محصولات به مشتری‌ها پیش بیاد. این مشکلات می‌تونه باعث نارضایتی مشتری‌ها بشه.

مزایا معایب
سرمایه اولیه کم رقابت زیاد
عدم نیاز به انبار کیفیت پایین محصولات
سهولت راه اندازی خدمات مشتری محدود
تنوع محصولات هزینه حمل و نقل بالا
سرعت بیشتر در تحویل محصولات ریسک بالای شکست

 

علاوه بر معایبی که ذکر شد، دراپ شیپینگ می‌تونه مشکلات دیگری هم برای شما ایجاد کنه. به عنوان مثال، ممکنه تامین کننده شما محصولات رو به موقع تحویل نده یا محصولات با کیفیت مناسبی نداشته باشه. در این صورت، شما باید مسئولیت مشکلات رو به عهده بگیرید و رضایت مشتری‌ها رو جلب کنید.

برای کاهش مشکلات دراپ شیپینگ، باید با تامین کننده خودتون همکاری نزدیکی داشته باشید و از او بخواهید که محصولات با کیفیت مناسبی رو به موقع تحویل بده. همچنین، باید روی بازاریابی و تبلیغات خودتون تمرکز کنید تا محصولات شما به دست افراد بیشتری برسن. باید توجه داشته باشید که دراپ شیپینگ یه مدل کسب و کار پرریسکه است و شما باید قبل از شروع کار، تمام جوانب رو در نظر بگیرید.

چگونه معایب دراپ شیپینگ را تا حد امکان برطرف کنیم؟

کنترل کم بر روی کیفیت محصولات

برای کاهش این مشکل، باید قبل از شروع کار با یه تامین کننده، حتماً تحقیق‌های لازم رو انجام بدید تا از کیفیت محصولات و خدمات اون اطمینان حاصل کنید. می‌تونید از طریق نظرات مشتری‌های قبلی، بررسی محصولات و سوابق تامین کننده، کیفیت محصولات رو ارزیابی کنید.

کنترل کم بر روی زمان تحویل محصولات

برای کاهش این مشکل، باید با تامین کننده خودتون در مورد زمان تحویل محصولات صحبت کنید. سعی کنید با تامین کننده‌هایی کار کنید که زمان تحویل مناسبی دارن. همچنین، می‌تونید از طریق حمل و نقل سریع‌تر، زمان تحویل محصولات رو کاهش بدید.

چگونه معایب دراپ شیپینگ را تا حد امکان برطرف کنیم؟

رقابت زیاد

برای کاهش این مشکل، باید روی بازاریابی و تبلیغات خودتون تمرکز کنید تا محصولات شما به دست افراد بیشتری برسن. همچنین، می‌تونید روی محصولات و خدمات منحصر به فرد خودتون تمرکز کنید تا از رقبا متمایز بشید.

هزینه‌های پنهان

برای جلوگیری از این مشکل، باید با تامین کننده خودتون در مورد هزینه‌های پنهان صحبت کنید. همچنین، می‌تونید از طریق مقایسه قیمت‌ها، تامین کننده‌هایی رو پیدا کنید که هزینه‌های کمتری دارن.

مشکلات احتمالی در تحویل محصولات

برای کاهش این مشکل، باید با تامین کننده خودتون در مورد مشکلات احتمالی در تحویل محصولات صحبت کنید. همچنین، می‌تونید از طریق ارائه خدمات پس از فروش مناسب، رضایت مشتری‌ها رو جلب کنید.

حالا که  فهمیدیم دراپ شیپینگ چیه و چه مزایا و معایبی داره بریم ببینیم که چطوری باید دراپ شیپینگ را شروع کنیم؟

برای شروع دراپ شیپینگ، باید مراحل زیر رو دنبال کنید

انتخاب یک بازار هدف

اولین قدم در شروع دراپ شیپینگ، انتخاب یک بازار هدفه. شما باید مشخص کنید که می‌خواید محصولات خودتون رو به چه افرادی بفروشید. برای این کار، باید تحقیقات لازم رو انجام بدید و نیازهای بازار هدف خودتون رو شناسایی کنید.

انتخاب یک محصول

punezبعد از انتخاب بازار هدف، باید یک محصول برای فروش انتخاب کنید. برای این کار، باید محصولاتی رو انتخاب کنید که:

 • تقاضای بالایی داشته باشن
 • قیمت مناسبی داشته باشن
 • قابلیت ارسال سریع رو داشته باشن

برای شروع دراپ شیپینگ، باید مراحل زیر رو دنبال کنید

پیدا کردن تامین کننده

بعد از انتخاب محصول، باید یک تامین کننده پیدا کنید که محصولات مورد نظر شما رو با قیمت مناسب و کیفیت بالا ارائه بده. برای پیدا کردن تامین کننده، می‌تونید از طریق اینترنت، نمایشگاه‌ها و یا شبکه‌های اجتماعی اقدام کنید.

راه اندازی فروشگاه اینترنتی

برای فروش محصولات خودتون، باید یک فروشگاه اینترنتی راه بندازید. برای این کار، می‌تونید از پلتفرم‌های آماده فروشگاه اینترنتی استفاده کنید یا اینکه خودتون فروشگاه اینترنتی اختصاصی خودتون رو طراحی کنید.

بازاریابی و تبلیغات

برای اینکه کسب و کار شما به موفقیت برسه، باید محصولات شما به دست افراد بیشتری برسن. برای این کار، باید روی بازاریابی و تبلیغات خودتون تمرکز کنید.

چرا فروش به روش دراپ شیپینگ آسان ترین روش کسب درآمد است؟

در پاسخ به این سوال باید بگم که بستگی داره. اگر شما یک فرد خلاق و با انگیزه هستید و می‌تونید از بازاریابی و تبلیغات به خوبی استفاده کنید، دراپ شیپینگ می‌تونه یه روش عالی برای کسب درآمد باشه. اما اگر انتظار دارید که با دراپ شیپینگ به سرعت ثروتمند بشید، باید بگم که اینطور نیست.

دراپ شیپینگ هم مثل هر کسب و کار دیگه‌ای نیاز به تلاش و زحمت داره. شما باید وقت و انرژی زیادی رو صرف بازاریابی و تبلیغات محصولات خودتون کنید تا بتونید فروش خودتون رو افزایش بدید.

با این حال، اگر شما آماده هستید که برای موفقیت تلاش کنید، دراپ شیپینگ می‌تونه یه روش عالی برای کسب درآمد باشه و تیم ادی موب با کادر حرفه ای به شما در این زمینه کمک می کنن، کافیه از طریق واتس آپ و تلگرام باهاشون در ارتباط باشین.

آیا دراپ شیپینگ در فروشگاه حضوری هم ممکن است؟

Dropshipping معمولاً با فروشگاه‌های اینترنتی مرتبطه.در پاسخ به این سوال باید بگم که بله، دراپ شیپینگ در فروشگاه‌های حضوری هم ممکن است. اما این کار چطور انجام می‌شه؟

برای دراپ شیپینگ در فروشگاه‌های حضوری، شما باید با یه تامین کننده دراپ شیپینگ همکاری کنید که محصولات رو به صورت مستقیم به مشتری‌ها تحویل می‌ده. برای این کار، شما باید با تامین کننده در مورد نحوه تحویل محصولات به مشتری‌ها صحبت کنید.

در دراپ شیپینگ فروشگاه‌های حضوری، شما باید محصولات رو در فروشگاه خودتون به نمایش بگذارید و به مشتری‌ها بفروشید. اما وقتی مشتری‌ها از شما محصولی رو خریداری می‌کنند، شما باید سفارش اون مشتری رو به تامین کننده دراپ شیپینگ ارسال کنید. تامین کننده سپس محصول رو به صورت مستقیم به مشتری تحویل می‌ده.

دراپ شیپینگ آنلاین یا حضوری، کدام بهتر است؟

دراپ شیپینگ آنلاین یا حضوری، کدام بهتر است؟

punez Dropshipping آنلاین مزایای زیادی داره. از جمله این مزایا میشه به موارد زیر اشاره کرد:

 • دسترسی گسترده به مشتریان

دراپ شیپینگ آنلاین به شما این امکان رو می‌ده که محصولات خودتون رو به مشتریان سراسر دنیا بفروشید.

 • هزینه‌های پایین

دراپ شیپینگ آنلاین هزینه‌های کمتری نسبت به دراپ شیپینگ حضوری داره. شما نیازی به اجاره فروشگاه و یا انبار ندارید.

 • سرعت بیشتر در تحویل محصولات

در دراپ شیپینگ آنلاین، تامین کننده محصولات رو مستقیماً به مشتری تحویل می‌ده. این کار باعث می‌شه که محصولات به سرعت بیشتری به دست مشتری‌ها برسن.

دراپ شیپینگ حضوری هم مزایای خودش رو داره. از جمله این مزایا میشه به موارد زیر اشاره کرد:

 • قابلیت تعامل با مشتری

در Dropshipping حضوری، شما می‌تونید با مشتری‌هاتون به صورت مستقیم تعامل داشته باشید. این کار می‌تونه به شما کمک کنه که نیازهای مشتری‌هاتون رو بهتر درک کنید.

 • اعتماد مشتری

دراپ شیپینگ حضوری باعث می‌شه که مشتری‌ها به شما اعتماد بیشتری داشته باشن. این کار می‌تونه به افزایش فروش شما کمک کنه.

کدام مدل بهتر است؟

پاسخ به این سوال به عوامل مختلفی بستگی داره. از جمله این عوامل میشه به موارد زیر اشاره کرد:

 • بازار هدف

اگر بازار هدف شما افراد سراسر دنیا هستند، دراپ شیپینگ آنلاین گزینه بهتری است. اما اگر بازار هدف شما محدود به یک منطقه خاص است، دراپ شیپینگ حضوری گزینه بهتری است.

 • بودجه

اگر بودجه شما محدود است، دراپ شیپینگ آنلاین گزینه بهتری است. اما اگر بودجه شما کافی است، دراپ شیپینگ حضوری گزینه بهتری است.

 • شخصیت شما

اگر شما فردی هستید که دوست دارید با مشتری‌هاتون به صورت مستقیم تعامل داشته باشید، دراپ شیپینگ حضوری گزینه بهتری است. اما اگر شما فردی هستید که دوست دارید کار خودتون رو از راه دور انجام بدید، دراپ شیپینگ آنلاین گزینه بهتری است.

در نهایت، تصمیم‌گیری در مورد اینکه دراپ شیپینگ آنلاین یا حضوری، کدام بهتر است، به عهده شما است. شما باید با توجه به عوامل مختلف، بهترین گزینه رو برای خودتون انتخاب کنید.

بهترین ایده ها برای دراپ شیپینگ در ایران

بهترین ایده ها برای دراپ شیپینگ در ایران

punez با توجه به بازار ایران، تعدادی از محصولات وجود دارند که برای دراپ شیپینگ مناسب هستند. از جمله این محصولات میشه به موارد زیر اشاره کرد:

 • محصولات آرایشی و بهداشتی، یکی از بهترین ایده ها
 • محصولات پوشاک و مد
 • محصولات اسباب بازی، کم ریسک، پرسود و جذاب
 • محصولات تزئینی، پر طرفدار و ارزشمند

این محصولات به دلیل تقاضای بالایی که در ایران دارند، می‌تونن گزینه‌های خوبی برای دراپ شیپینگ باشند.

و به عنوان نکته آخر یک تامین کننده حرفه ای دراپ شیپینگ باید ویژگی های زیر رو داشته باشه:

 • اعتبار

اولین و مهم‌ترین ویژگی یک تامین کننده حرفه ای، اعتبار اونه. شما باید مطمئن باشید که تامین کننده شما معتبره و محصولات با کیفیت بالایی ارائه می‌ده.

 • تنوع محصولات

یک تامین کننده حرفه ای باید تنوع محصولات بالایی داشته باشه تا شما بتونید محصولات مورد نظر مشتری‌هاتون رو پیدا کنید.

 • قیمت مناسب

یک تامین کننده حرفه ای باید قیمت مناسب محصولات خودش رو ارائه بده تا شما بتونید سود مناسبی کسب کنید.

 • کیفیت محصولات

یک تامین کننده باید محصولات با کیفیت بالایی ارائه بده تا رضایت مشتری‌هاتون جلب بشه.

 • خدمات پس از فروش

همچنین باید خدمات پس از فروش مناسبی ارائه بده تا در صورت بروز مشکل، شما بتونید مشکل رو حل کنید.

چرا دراپ‌شیپینگ جذاب است؟

مطالبی که تو این مقاله گفتم:

دراپ شیپینگ یک مدل کسب و کار جذاب با مزایای زیادی است. اگر شما به دنبال یک روش کسب درآمد عالی هستید که نیاز به سرمایه اولیه زیادی نداشته باشه و بتونید از خونه کار کنید، دراپ شیپینگ می‌تونه یه گزینه عالی برای شما باشه.با این حال، مهمه که قبل از شروع به کار، معایب این مدل کسب و کار رو هم در نظر بگیرید.

رقابت زیاد، کیفیت پایین محصولات، خدمات مشتری محدود، هزینه حمل و نقل بالا و ریسک بالای شکست از جمله معایب دراپ شیپینگ هستند.

اگر تصمیم گرفتید که دراپ شیپینگ رو شروع کنید، حتماً تحقیقات لازم رو انجام بدید و با دقت برنامه ریزی کنید. با این کار می‌تونید شانس موفقیت خودتون رو در این مدل کسب و کار افزایش بدید. امیدوارم که در آینده نزدیک کسب و کار دراپ شیپینگ موفقی راه اندازی کنید و به درآمد عالی برسید. اگر سوالی دارید، خوشحال می‌شم در کامنت‌ها بپرسید.

سوالات متداول

دراپ‌شیپینگ چیست؟

دراپ‌شیپینگ یک مدل کسب و کار آنلاین است که در آن فروشنده محصولات را مستقیماً از تأمین‌کننده یا تولید‌کننده به مشتری ارسال نمی‌کند. به جای آن، مشتریان سفارش می‌دهند و محصولات به طور مستقیم از تأمین‌کننده به مشتری ارسال می‌شوند.

چرا دراپ‌شیپینگ جذاب است؟

دراپ‌شیپینگ جذاب است چرا که نیازی به نگهداری موجودی از محصولات ندارید و می‌توانید بدون هزینه‌های سرمایه‌گذاری اولیه کسب و کار را آغاز کنید. همچنین، شما می‌توانید محصولات متنوعی بدون داشتن انبار یا توزیع خود ارائه دهید.

چطور می‌توانم دراپ‌شیپینگ را شروع کنم؟

برای شروع دراپ‌شیپینگ، نیاز به انتخاب تأمین‌کننده‌های قابل اعتماد دارید. سپس وب‌سایت یا فروشگاه آنلاین خود را راه‌اندازی کنید و محصولات تأمین‌کننده را در فروشگاه قرار دهید. مشتریان سفارش می‌دهند و شما از سود بین فروش و قیمت تأمین‌کننده استفاده می‌کنید.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *