adymob

معرفی ۱۰ مورد از بهترین و محبوب ترین اپلیکیشن های حسابداری

10 مورد از بهترین اپلیکیشن های حسابداری

حسابداری یکی از مهم‌ترین بخش‌های هر کسب و کاریه. با حسابداری می‌تونیم درآمد و هزینه‌هامون رو کنترل کنیم، سود و زیانمون رو محاسبه کنیم و به موقع مالیات‌هامون رو پرداخت کنیم.

قدیما برای حسابداری باید از دفتر و قلم استفاده می‌کردیم، که کار خیلی سخت و زمان‌بری بود. اما با پیشرفت تکنولوژی، اپلیکیشن های حسابداری زیادی طراحی شدن که کار حسابداری رو خیلی راحت‌تر کردن.

خیلی از کسب و کارها، به خصوص کسب و کارهای کوچک و متوسط، برای حسابداری از اپلیکیشن‌های حسابداری استفاده می‌کنن.

خیلی از ماها هم به عنوان افراد عادی ، دوست داریم که حساب و کتاب دخل و خرج‌مون رو داشته باشیم.

تو این مقاله قراره بهترین و محبوب‌ترین اپلیکیشن‌های حسابداری رو بهتون معرفی کنیم.

پس اگه اهل حسابداری هستید یا می‌خواید حسابداری رو یاد بگیرید، این مقاله رو از دست ندید.

اپلیکیشن‌های حسابداری زیادی وجود دارن که هر کدوم امکانات و ویژگی‌های خاص خودشون رو دارن.

punezخلاصه ای سریع از بهترین نرم افزارهای حسابداری آنلاین برای سال ۲۰۲۴:

 • FreshBooks :  بهترین نرم افزار حسابداری برای همه کسب و کارها هست.
 • Oracle NetSuite : این نرم افزار بهترین نرم افزار حسابداری برای شرکت های بزرگه.
 • Zoho Accounting :  بهترین اپلیکیشن حسابداری برای خرده فروشاس.
 • Xero :  بهترین نرم افزار حسابداری برای کارآفرینانی هست که به صورت انفرادی و تنهایی کار می کنن.
 • Bonsa i: این نرم افزار حسابداری برای کسب و کارهاییه که به CRM نیاز دارند.
 • Salutation : این اپلیکیشن حسابداری برای مشاغل کوچکه.
 • QuickBooks : این اپلیکیشن بهترین اپلیکیشن حسابداری برای ردیابی سود هستش.
 • TurboTax :  بهترین نرم افزار حسابداری برای تشکیل پرونده مالیاتی هست.
 • Melio : این نرم افزار حسابداری برای حقوق و دستمزده.
 • Wave : این نرم افزار بهترین نسخه رایگان نرم افزار حسابداریه.

FreshBooks بهترین نرم افزار حسابداری

FreshBooks – 1بهترین نرم افزار حسابداری برای کسب و کارهای کوچک و متوسط

FreshBooks  یه نرم افزار حسابداری مقرون به صرفه و کاربرپسنده که حسابداری رو آسون می‌کنه. این نرم افزار ردیابی زمان داخلی هم داره، پس دیگه هیچ وقت یک دقیقه از کار قابل پرداخت خودتون رو از دست نمی‌دید.

با  FreshBooks، به راحتی می‌تونید نمودار حساب‌های خودتون رو سفارشی کنید، دسته‌بندی هزینه‌ها رو ایجاد کنید و گزارش‌های شفاف و واضحی تولید کنید. همچنین می‌تونید حسابدار خودتون و تیمش رو به FreshBooks اضافه کنید و بهشون دسترسی که نیاز به مجوز داره بدید تا بتونن به گزارش‌ها دسترسی داشته باشن، فاکتورها رو بررسی و مدیریت کنن و مالیات‌های شما رو ثبت کنن.

حتی اگه حسابدار ندارید، می‌تونید به لطف تولیدکننده فاکتور FreshBooks، فاکتورهایی با ظاهر حرفه‌ای در چند ثانیه ایجاد کنید. بعد می‌تونید آرم و رنگ‌های شرکت خودتون رو اضافه کنید، ایمیل رو با پیوند فاکتور سفارشی کنید و اون رو در چند ثانیه برای مشتریانتون در سراسر جهان ارسال کنید.

FreshBooks همچنین به طور خودکار یادآورهای تاریخ سررسید پرداخت رو ارسال می‌کنه، پس نیازی به صرف زمان برای یادآوری مشتریان برای پرداخت نخواهید داشت.

FreshBooks در ردیابی هزینه هم عالیه. این نرم افزار به شما امکان میده عکس‌های رسیدها رو بگیرید، رسیدهای ایمیل رو به حساب‌های تجاری خودتون ارسال کنید و حتی هزینه‌ها رو مستقیماً از حساب بانکی کسب و کار خودتون وارد کنید، پس دیگه هیچ وقت نگران ورود دستی نخواهید بود.

علاوه بر تمام ویژگی‌های حسابداری، FreshBooks همچنین به شما امکان میده پروژه‌ها رو مدیریت کنید، اطمینان حاصل کنید که تیم شما هماهنگه، پیمانکاران رو به راحتی مدیریت کنید و فایل‌های تجاری کلیدی رو با مشتریان، سهامداران و اعضای تیم در یک لحظه به اشتراک بگذارید.

مزایای  FreshBooks

 • رابط کاربری تمیز و آسان
 • برآوردها، پیشنهادات پروژه و فاکتورهای کاملاً قابل تنظیم
 • دسترسی نیازمندِ مجوز برای کل تیم حسابداری شما
 • ردیابی زمان و مدیریت پروژه داخلی
 • گزارش‌های شفاف و واضح که به شما امکان می‌دهد هر ریال رو ردیابی کنید

معایب FreshBooks

 • برای ادغام با نرم افزارهای دیگر نیازمند هزینه هست

Oracle NetSuite -2 بهترین نرم افزار حسابداری برای شرکت های بزرگ

Oracle NetSuite  یه مجموعه نرم افزاریه که به شرکت ها کمک می کنه تا همه چیز رو تحت کنترل داشته باشن، وظایف اداری رو خودکار کنن، بهره وری رو افزایش بدن و در نهایت سودشون رو بالا ببرن.

نرم افزار NetSuite Cloud Accounting طراحی شده تا کنترل مالی رو بهتر بکنه و به شما کمک کنه تا معاملات رو سریعتر انجام بدین و هر جنبه مالی کسب و کارتون رو به راحتی مدیریت کنین. این نرم افزار ثبت تراکنش های تجاری، مدیریت بدهی ها، جمع آوری مالیات و تهیه گزارش های مالی رو خیلی ساده می کنه.

همه چیز در یه رابط کاربری تمیز و مرتب سازماندهی شده، بنابراین شما می تونین به تمام داده هایی که برای تصمیم گیری آگاهانه کسب و کار و مدیریت جریان نقدی خود نیاز دارین، دسترسی داشته باشین.

Oracle NetSuite

NetSuite Cloud Accounting  همچنین به شما امکان می ده تا کارهای ساده و تکراری مثل ایجاد ورودی های جدید یا تطبیق بیانیه های حساب رو خودکار کنین، که در زمان ارزشمند شما صرفه جویی می کنه. این کار حسابداران شما رو آزاد می کنه تا روی بررسی جزئیات تراکنش، اجرای لیست حقوق و دستمزد، ثبت مالیات و تجزیه و تحلیل روندهای مالی تمرکز کنن.

یکی از قابلیت هایی که NetSuite رو از سایر اپلیکیشن های حسابداری متمایز می کنه، مدیریت دارایی های ثابته. این ابزار به شما امکان می ده تا به راحتی چرخه عمر دارایی های مستهلک شده و مستهلک نشده رو مدیریت و کنترل کنین و در عین حال نیازی به وارد کردن دستی همه چیز در صفحات رو از بین ببرین.

این کار ردیابی زمین، تجهیزات، اثاثیه، ماشین آلات و وسایل نقلیه رو در چندین تأسیسات ، بی نهایت آسان می کنه، به همین دلیله که NetSuite بهترین نرم افزار حسابداری برای سرمایه گذاران املاک و مستغلات و حتی کسانیه که در صنعت ساخت و ساز هستند.

نکته دیگه ای که شایان ذکره اینه که NetSuite از انواع پرداخت های بانکی و راه های پردازش پرداخت رو پشتیبانی می کنه، که به شما امکان می ده صورت حساب مشتریان خودتون رو برای کارهای تکمیل شده آسون کنید و زمان انتظار برای فاکتورهای معوق رو کاهش بدین.

مزایای  Oracle NetSuite

 • اتوماسیون های پیشرفته که نیاز به ورودی دستی رو از بین میبره
 • کاملاً با توجه به نیازهای تجاری شما قابل تنظیمه
 • مدیریت جریان نقدی قوی به لطف پیش بینی های نقدی هفتگی
 • بهترین نرم افزار حسابداری برای مشاورین املاک
 • انواع گزینه های پرداخت و راه های پردازش پرداخت

معایب Oracle NetSuite

 • می تونه برای شرکت های کوچک خیلی گرون باشه
 • رابط کاربری می تونه برای برخی از کاربران کمی پیچیده باشه

Zoho Accounting -3 بهترین انتخاب برای خرده‌فروشان

Zoho Accounting یه ابزار حسابداری آنلاین جالب دیگه‌ست که همه‌چیز رو از مذاکره با مشتری تا فاکتور ، حقوق و دستمزد رو ساده می‌کنه. اگه دنبال راهی برای ارائه گزینه‌های پرداخت بیشتر به مشتری‌هاتون و دریافت سریع‌تر پرداختی هستین،  Zoho Accountingبهترین انتخابه.

با  Zoho Accounting  می‌تونین فاکتورا رو تو چند ثانیه از پیشنهادات ، با آرم، رنگ و فونت دلخواهتون ایجاد کنین، سفارشی‌شون کنید و ارسال کنین. این ابزار همچنین یادآورهای پرداخت خودکار داره که می‌تونین روشن یا خاموشش کنین.

همچنین می‌تونین فاکتورهای تکرارشونده رو تنظیم کنید و با امضای دیجیتالی خودتون ایمنشون کنید تا مشتری‌هاتون مطمئن باشن که همه‌چیز درسته. علاوه بر این، Zoho Accounting همچنین بهتون امکان میده سپرده‌ها و پیش‌پرداخت‌ها رو جمع‌آوری کنید و به راحتی بازپرداخت رو انجام بدین، تا زمان بیشتری برای توسعه کسب‌وکار خودتون داشته باشین.

ناگفته نَمونه که شما می‌تونید تمام پرداخت‌های خودتون رو با Zoho Accounting ردیابی کنید و همچنین بهتون امکان میده سفارشات خرید، آپلود رسید، پیگیری هزینه‌ها ، ارسال فاکتورها و برای تایید فروشندگان رو ایجاد و ارسال کنید و حتی اعتبار فروشنده رو ثبت کنید.

Zoho Accounting

Zoho Accounting برای خرده‌فروشان نیز ضروریه، زیرا بهتون امکان میده بدون زحمت سطح موجودی خودتون رو همیشه پیگیری کنید. همچنین می‌تونید نقاط سفارش مجدد رو تنظیم کنین و نرم‌افزار به‌طور خودکار سفارش‌های خرید رو ایجاد کرده و برای فروشندگانتون ارسال می‌کنه و اطمینان حاصل می‌کنه که هرگز موجودی شما تموم نمی‌شه.

این نرم‌افزار همچنین بهتون این امکان رو میده که به راحتی موجودی خودتون رو با اطلاعات مهمی مانند SKU (واحدهای نگهداری موجودی)، هزینه یا موجودی موجود مرتب کنی. هر تغییر موجودی در زمان واقعی ثبت می‌شه، بنابراین شما همیشه می‌دونین پرفروش‌ترین اقلام شما چیه. برای اطلاعات بیشتر، همیشه می‌تونید گزارش‌های دقیق موجودی رو تهیه کنین و سهام خودتون رو بر اساس اون سازماندهی مجدد کنید.

مزایا  Zoho Accounting

 • برآوردهای سفارشی، پیشنهادات و فاکتورها با جزئیات پروژه
 • امکان ایجاد بیش از ۵۰ نوع گزارش تجاری
 • ردیابی زمان داخلی که اجرای حقوق و دستمزد را بسیار تسهیل می کنه
 • طیف گسترده ای از گزینه های پرداخت و یادآورهای پرداخت قابل تنظیم
 • مدیریت موجودی پیشرفته و سفارشات خرید خودکار

معایب  Zoho Accounting

 • می‌تونه کمی گرون باشه
 • ممکنه یادگیریش کمی زمان‌بر باشه

Xero – 4 بهترین نرم‌افزار حسابداری برای کارآفرینان انفرادیه

این نرم‌افزار خیلی راحته و می‌تونید همه‌چیز رو از صورتحساب و هزینه گرفته تا حقوق و دستمزد و حتی پروژه‌ها رو بدون نیاز به حسابدار مدیریت کنین.

یکی از بهترین ویژگی‌های Xero ردیابی هزینه‌هاست. می‌تونید با گوشی‌تون از رسیدها عکس بگیرین و سریع هزینه‌ها رو در حسابتون آپلود کنید. همچنین می‌تونید درخواست هزینه‌ها رو فوراً تأیید کنین، هزینه‌های کارکنان رو نظارت کنید .

همچنین می‌تونین حساب‌های بانکی کسب‌وکارتون رو به Xero متصل کنید تا ورود هر تراکنش بانکی رو به‌طور خودکار انجام بدین و هر ریالی که به کسب‌وکارتون وارد و خارج میشه رو پیگیری کنید. در عین حال اطلاعات بانکی‌تون رو با آخرین استانداردهای رمزگذاری ایمن نگه می‌دارین.

با Xero همچنین می‌تونین گزینه‌های پرداخت رو برای خدماتی که کسب‌وکارتون ارائه می‌ده تنظیم کنید. کارشناسای این شرکت به‌صورت رایگان بهتون کمک می‌کنن تا این کار رو انجام بدین. در نتیجه می‌تونید راه‌های زیادی رو برای پرداخت به مشتریانتون ارائه بدین و دکمه‌های «اکنون پرداخت کنید» رو به صفحات پرداختتون اضافه کنید تا پرداخت‌ها آسون بشه.

هر پرداخت به‌طور خودکار برای کلاهبرداری پردازش می‌شه. در نتیجه می‌تونین با خیال راحت پرداخت‌های کارت اعتباری رو بدون نگرانی در مورد کلاهبرداری یا هزینه‌های جعلی بپذیرین.

Xero همچنین پرداخت حقوق و دستمزد رو با امکان تنظیم پرداخت‌های ماهیانه مکرر برای کارکنانتون، ارسال پرداخت‌ها به‌صورت دسته‌ای و حتی اتصال راه‌‌های پرداخت شخص ثالث به نرم‌افزار حسابداری تسهیل می‌کنه.

یکی دیگه از ویژگی‌های کلیدی Xero تطبیق بانکیه. این امر به‌روز نگه‌داشتن موجودی حساب‌ها و صورت‌حساب‌های بانکی‌تون رو آسون می‌کنه. همچنین تضمین می‌کنه که هر تراکنش تجاری ثبت و حساب‌شده هست، در نتیجه در زمان با ارزشتون صرفه‌جویی می‌کنین.

مزایای  Xero

 • برای کارآفرینان انفرادی که می‌خوان بدون نیاز به استخدام حسابدار امور مالی خودشون رو مدیریت کنن، عالیه.
 • به شما کمک می‌کنه تا هزینه‌های خودتون رو به سرعت و به راحتی ردیابی کنید. می‌تونید از تلفن خود برای عکس گرفتن از رسیدها استفاده کنید، درخواست های هزینه‌ها رو تأیید کنید و هزینه‌های کارکنان رو نظارت کنین.
 • به شما امکان می‌ده تا گزینه‌های پرداخت متنوعی برای کسب‌وکار خودتون ارائه بدین. می‌تونید پرداخت‌های کارت اعتباری را به‌طور خودکار برای کلاهبرداری پردازش کنید.
 • پرداخت حقوق و دستمزد رو با امکان تنظیم پرداخت‌های ماهیانه مکرر، ارسال پرداخت‌ها به صورت دسته‌ای و اتصال راه‌های پرداخت شخص ثالث تسهیل می‌کنه.
 • به شما کمک می‌کنه تا موجودی حساب‌ها و صورت‌حساب‌های بانکی خودتون رو به‌روز نگه دارین .
 • به شما کمک می‌کند تا موجودی خودتون رو بررسی کنید و گزارش‌ از موجودی دریافت کنین.

معایب  Xero

 • امکانات پیشرفته‌تری نسبت به نرم‌افزارهای حسابداری رایگان یا ارزان‌تر ندارد.

Bonsai-5 بهترین برای نیازهای CRM

Bonsai یه برنامه حسابداری قویه که بهتون اجازه میده همه چیز، از مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) گرفته تا صورتحساب رو به راحتی مدیریت کنید. داشبوردش خیلی ساده و قابل فهمه، بنابراین میتونید تمام جنبه های مالی کسب و کارتون رو مدیریت کنین، حتی اگه قبلا از هیچ نرم افزار حسابداری استفاده نکرده باشین.

چیزی که در مورد Bonsai در مقایسه با سایر ابزارهای حسابداری موجود در لیست ما منحصر به فرده، اینه که یه پورتال مشتری هم داره. این کار ورود مشتریان جدید رو خیلی آسون تر می کنه، چون بستری رو برای به اشتراک گذاشتن اسناد کاری مهم، نگه داشتن سوابق ارتباطات و نظارت بر همه کارها و وظایف در یک مکان در اختیارتون قرار میده.

برای تسهیل بیشتر فرآیند به دست آوردن مشتریان جدید، Bonsai شامل “نامه های درخواستی” با امضای الکترونیکی شماست، که به عنوان اسناد الزام آور قانونی عمل می کنه و راهی عالی برای جمع آوری پرداخت ها و سپرده های اولیه هست و همچنین ماهیت رابطه بین شما رو با مشتری مشخص می کنه.

ده ها قالب برای انتخاب وجود داره و ایمیل ها کاملاً قابل تنظیم هستند. علاوه بر قالب های ایمیل، Bonsai تقریباً برای هر جنبه ای از کسب و کارتون، از جمله پیشنهادات، قیمت ها، قراردادها، فاکتورها، خلاصه ها و فرم های مالیاتی، یک الگو ارائه میده.

در نتیجه، ساعت های کار زیادی رو در هفته براتون صرفه جویی می کنه و تضمین می کنه که هر تعاملی با مشتریاتون ثبت میشه، هر عضوی از تیمتون دقیقاً می دونه که باید روی چه چیزی کار کنه و همه به موقع حقوق دریافت می کنند.

Bonsai همچنین دارای یک ردیاب زمان داخلیه که بهتون اجازه میده ساعت های قابل پرداخت رو مشاهده کنید. همچنین تیمتون رو قادر می سازه تا ساعات کاری رو با یک کلیک به صورت حساب تبدیل کنه، بنابراین حسابدارانتون مجبور نمیشن ساعت ها رو صرف مقایسه برگه های زمانی و بررسی صحت فاکتورها کنن.

Bonsai-5 بهترین برای نیازهای CRM

مزایا Bonsai

 • بهترین نرم افزار CRM و حسابداری یکجاست
 • روند ورود مشتری رو تا حد زیادی سرعت می بخشه
 • دارای ابزارهای ردیابی زمان و مدیریت پروژه هست
 • صدها الگو رو برای ساده کردن هر جنبه ای از تجارتتون ارائه میده
 • بهتون اجازه میده فاکتورهای معوق رو ردیابی کنید و به طور خودکار یادآورهای پرداخت رو ارسال کنین

معایب Bonsai

 • ممکنه کمی گرون باشه
 • در مقایسه با سایر ابزارهای حسابداری، ممکنه انعطاف پذیری کمتری داشته باشه

۶-Sage بهترین برای کسب و کارهای کوچک

Sage یه ابزار حسابداریه که برای کسب و کارهای کوچیک طراحی شده. این ابزار با ویژگی‌ها و قابلیت‌هایی که داره، بخش عمده‌ای از کار حسابداری رو خودکار می‌کنه و باعث می‌شه که خطاهای انسانی به حداقل برسن و زمان ارزشمندی صرفه‌جویی بشه.

یکی از ویژگی‌های کلیدی Sage ، AutoEntry هست که به شما اجازه می‌ده صورتحساب‌های بانکی رو به صورت تکی یا انبوه اسکن کنید. این کار باعث می‌شه که خطاها به حداقل برسن و در زمان کاری‌تون صرفه‌جویی بشه.

AutoEntry همچنین تمام جزئیات تراکنش‌های شما رو به خاطر می‌سپره، بنابراین لازم نیست هر بار اون‌ها رو به صورت دستی تایپ کنید.

راه دیگه‌ای که Sage به شما کمک می‌کنه که در زمان ارزشمندتون صرفه‌جویی کنید، قالب‌های فاکتور هست. پس از ایجاد یک فاکتور سفارشی با توضیحات دقیق خدمات، می‌تونید اون رو به عنوان یک الگو برای استفاده در آینده ذخیره کنید. همچنین می‌تونید فاکتورهای ماهیانه تکرارشونده رو برای مشتریان فعلی خود ایجاد کنید.

Sage با ارائه گزینه‌های متنوع پرداخت به مشتریان، دریافت به موقع پول رو آسون می‌کنه. این گزینه‌ها شامل کارت‌های اعتباری، نقدی، کوپن‌ها و پرداخت‌های آنلاین آنی می‌شن.

همچنین می‌تونید از Sage برای خودکارسازی پرداخت‌های حقوق و دستمزد خودتون استفاده کنید. این کار باعث می‌شه که مطمئن بشید که به هر یک از اعضای تیم شما مبلغ درستی در زمان مقرر پرداخت می‌شه. شما فقط باید نرخ ساعتی رو برای هر کارمند وارد کنید و نرم افزار بقیه کارها رو انجام می‌ده.

Sage همچنین به شما کمک می‌کنه که از تمام جنبه‌های مالی کسب و کار تون مطلع باشین. این ابزار به شما گزارش‌های دقیقی از درآمد، هزینه‌ها، سود و زیان و سایر معیارهای مالی ارائه می‌ده.

مزایا Sage

 • یک آزمایش سه ماهه رایگان ارائه می‌ده
 • بهترین نرم افزار حسابداری خوداشتغالیه
 • از طریق AutoEntry باعث صرفه‌جویی در زمان می‌شه
 • به شما اجازه می‌ده فاکتورهای کاملاً سفارشی شده با توضیحات خدمات ایجاد کنید
 • پرداخت حقوق و دستمزد رو با محاسبه خودکار همه فرانشیزها تسهیل می‌کنه

معایب Sage

 • ممکنه برای کسب و کارهای بزرگ خیلی ساده باشه
 • ممکنه کمی گرون باشه

Sage بهترین برای کسب و کارهای کوچک

QuickBooks -7 بهترین نرم افزار برای پیگیری سود

QuickBooks  یه نرم افزار حسابداری مبتنی بر فضای ابریه که همه چیز رو براتون راحت می‌کنه. از ردیابی هزینه‌ها و درآمد گرفته تا مدیریت موجودی و پرداخت مالیات. داده‌های کسب و کار شما رو به طور امن در فضای ابری ذخیره می‌کنه، بنابراین شما می‌تونید از هر جایی بهش دسترسی داشته باشید.

بعد، تمام حساب‌های تجاری شما رو به هم متصل می‌کنه، بنابراین می‌تونید تمام هزینه‌های کسب و کار رو توی یه جا پیگیری کنید.

با اپلیکیشن موبایل QuickBooks می‌تونید از رسیدها عکس بگیرید و نرم افزار به طور خودکار رسید رو با تراکنش بانکی موجود مطابقت می‌ده. تمام هزینه‌ها رو برای ردیابی آسون‌تر در دسته‌های مناسب دسته‌بندی می‌کنه، بنابراین مطمئن می‌شید که هیچ کسر مالیات رو از دست نمی‌دید.

هر سه ماهه به طور خودکار محاسبه مالیات رو انجام می‌ده، بنابراین شما دقیقاً می‌دونید که چقدر باید کنار بگذارید.

امکان ایجاد فاکتورهای سفارشی، اضافه کردن ساعت‌های قابل پرداخت و ردیابی هر فاکتور در زمان واقعی رو فراهم می‌کنه.  دارای عملکردهای عالی مدیریت موجودی و ردیابی هست و هزینه پروژه‌های فردی رو در مقابل درآمد نظارت می‌کنه، بنابراین می‌تونید حاشیه سود همه پروژه‌های در حال انجام رو در یک نگاه ببینید.

مزایا QuickBooks

 • بهتون کمک می‌کنه همه هزینه‌ها و درآمدهاتون رو تو یه جا پیگیری کنید. حتی می‌تونین رسیدها رو با اپلیکیشن موبایل QuickBooks اسکن کنین تا به‌طور خودکار ثبت بشن.
 • به‌طور خودکار مالیاتتون رو هر سه ماهه محاسبه می‌کنه تا همیشه از وضعیت مالیاتی خودتون باخبر باشید.
 • می‌تونید فاکتورهای سفارشی ایجاد کنین، ساعت‌های قابل پرداخت رو اضافه کنین و وضعیت هر فاکتور رو در زمان واقعی پیگیری کنین.
 • بهتون کمک می‌کنه موجودیتون رو ردیابی کنید و از کم‌فروشی جلوگیری کنین.
 • بهتون کمک می‌کنه سود هر پروژه رو به‌طور دقیق ببینید.

معایب QuickBooks

 • محدودیت تعداد کاربران داره.
 • پشتیبانی مستقیم حرفه‌ای نداره.

TurboTax – 8 بهترین برنامه برای تشکیل پرونده مالیاتی

TurboTax یه برنامه حسابداری نیست، ولی بهترین گزینه برای تشکیل پرونده مالیاتیه. شما می‌تونید پرونده مالیاتی خودتون رو به طور کامل به یه متخصص بسپارین، یا با کمک یه متخصص انجام بدین، یا خودتون از طریق نرم‌افزار انجام بدین.

TurboTax فقط برای تشکیل پرونده مالیاتی طراحی شده، ولی تو این کار خیلی خوبه. اونا تضمین می‌کنن که محاسباتشون  ۱۰۰٪ درست باشه، بنابراین مطمئن باشید که هر ریال بازپرداخت مالیات خودتون رو پس خواهید گرفت.

اگر می‌خواین خودتون پرونده مالیاتی خودتون رو انجام بدین، TurboTax گزینه خوبیه. کارشناسان اونا تو ،کل فرآیند بهتون کمک می‌کنن و مطمئن می‌شن که همه چیز رو درست انجام می‌دین. اونا همچنین پشتیبانی ۲۴ ساعته رو ارائه می‌دن، بنابراین در صورت داشتن هرگونه سوال می‌تونین ازشون کمک بگیرین.

TurboTax همچنین هر سال راهنمایی ممیزی رو به صورت رایگان ارائه می‌ده. این بهتون کمک می‌کنه که برای ممیزی IRS آماده باشین.

در مجموع، TurboTax یه گزینه عالی برای فریلنسرها، کارآفرینان انفرادی هست که به تازگی یه استارتاپ ایجاد کردن و می‌خوان مطمئن بشن که همه کارها رو درست انجام می‌دن.

TurboTax بهترین برنامه برای تشکیل پرونده مالیاتی

مزیت TurboTax

 • گزینه‌های تشکیل پرونده مالیاتی برون‌سپاری و کمکی
 • پشتیبانی ۲۴ ساعته رایگان برای تمام سوالات شما
 • ضمانت ۱۰۰% دقت
 • آمادگی ممیزی سالانه یک به یک رایگان

معایب  TurboTax

 • بدون استفاده از برنامه مالیاتی و تشکیل پرونده مالیاتی

Melio-9  بهترین برای  پرداخت حقوق و دستمزد

یه راه پرداخت آنلاینه که پرداخت حقوق کارکنان، ایجاد و ارسال فاکتور حرفه ای برای مشتریان و پیگیری مطالبات و پرداختنی ها رو آسون می کنه.

یه نکته جالب در مورد Melio اینه که به طور یکپارچه با Xero و Quickbooks ادغام می شه و به شما این امکان رو می ده که حساب های مشتریان رو به هم متصل کنید و از ورود دوگانه داده جلوگیری کنید. این همچنین شفافیت رو تضمین می کنه و اعتماد رو بهبود می بخشه، چون هم شما و هم مشتریانتون به داده های هم زمان دسترسی خواهید داشت و می تونید هر فاکتور و تمام ساعات قابل پرداخت رو در هر دو طرف به وضوح ببینید.

یه دلیل دیگه برای انتخاب Melio به عنوان راه پرداخت اینه که هیچ هزینه ای برای ثبت نام برای شما یا مشتریان تون وجود نداره.

بpunezه عبارت دیگه، ایجاد یک حساب کاربری Melio کاملا رایگانه و شما به تمام عملکردهای کلیدی مانند:

 • تایید گردش کار
 • گرفتن فاکتور
 • درخواست های پرداخت سفارشی
 • پیگیری پرداخت
 • خروجی داده ها

دسترسی خواهید داشت.

اگر حواله بانکی ACH- (پایا) رو به عنوان روش پرداخت خود انتخاب کنید، مجبور نیستین یک دلار هم به Melio بپردازین. بنابراین، اگر به دنبال بهترین نرم افزار حسابداری رایگان هستین، بهترین گزینه برای شماست.

با این حال، برای هر نوع انتقال دیگه ای از شما هزینه هایی دریافت می شه که از ۱.۵۰ دلار برای چک پستی تا ۲۰ دلار برای پرداخت های بین المللی متغیره.

به زبان ساده، اگر با تعداد انگشت شماری از مشتریانی که به انتقال بانکی ACH-(پایا) به عنوان روش پرداخت خودشون کار می کنید، Melio  می تونه یه گزینه باورنکردنی باشه، اما اگر هر ماه ده ها فاکتور برای مشتریان بین المللی ارسال می کنید، می تونه خیلی گرون باشه.

مزایا Melio

 • ثبت نام و انتقال بانکی ACH رایگان
 • اتصال حساب های مشتریان با Xero و QuickBooks
 • ردیابی پرداخت ها

معایب Melio

 • ممکن است برای پرداخت های بین المللی گرون باشه

Wave  بهترین نسخه رایگان

۱۰ –Wave  بهترین نسخه رایگان

Wave  نرم‌افزار حسابداری کاردرستیه که مخصوص کسب‌وکارهای کوچیک طراحی شده. این نرم‌افزار داشبوردی قشنگ و کاربرپسند داره که مراحل انجام امور مالی کسب‌و کارتون رو به‌صورت قدم‌به‌قدم توضیح می‌ده.

با Wave می‌تونین فاکتورهای سفارشی رو از قالب‌های جالب ایجاد کنین، گزینه‌های پرداخت آنلاین مختلفی رو به مشتریانتون ارائه بدین، تمام فاکتورها و هزینه‌هاتون رو ردیابی کنید و حقوق و دستمزد ماهانه رو در عرض چند دقیقه کامل کنین.

دلیل اصلی محبوبیت Wave اینه که ویژگی‌های صورتحسابش رایگانه. با این حال، برای هر پرداختی که دریافت می‌کنین، کارمزدی دریافت می‌کنه که از ۱٪ برای پرداخت‌های بانکی تا ۳.۴٪ + ۰.۶۰ دلار برای هر تراکنش AMEX (American Express) متغیره.

اگر چند مشتری بزرگ داشته باشین، این ساختار قیمت‌گذاری عالیه. اما اگه یک فریلنسر باشید که ماهانه ده‌ها فاکتور برای مشتریان ارسال می‌کنید، کارمزدها می‌تونه کاهش چشمگیری در درآمدتون ایجاد کنه. به همین دلیله که Wave در انتهای لیست ما قرار داره.

مزیت Wave

 • فاکتورها و عملکردهای حسابداری رایگان
 • داشبورد کاربرپسند
 • صدها قالب حرفه‌ای فاکتور برای انتخاب
 • ثبت حقوق و دستمزد و مالیات ساده‌شده

معایب  Wave 

 • فقط در صورتی قابل اجرا هست که با چند مشتری بزرگ کار کنین

 

رتبه نام نرم افزار نوع کسب و کار ویژگی های برجسته
۱ FreshBooks کوچک و متوسط کاربرپسند، مقرون به صرفه، ردیابی زمان داخلی
۲ Oracle NetSuite بزرگ مجموعه کاملی از ویژگی ها، خودکارسازی، بهره وری
۳ Zoho Accounting خرده فروشی گزینه های پرداخت، ردیابی موجودی، حقوق و دستمزد
۴ Xero کارآفرینان انفرادی ساده، ردیابی هزینه، مدیریت پروژه
۵ Bonsai CRM مدیریت ارتباط با مشتری، صورتحساب
۶ Sage کوچک خودکارسازی، کاهش خطا، صرفه جویی در زمان
۷ QuickBooks کوچک و متوسط ردیابی سود، مدیریت موجودی، پرداخت مالیات
۸ TurboTax همه تشکیل پرونده مالیاتی
۹ Melio پرداخت حقوق و دستمزد پرداخت حقوق، فاکتور، مطالبات و پرداختنی ها
۱۰ Wave کوچک رایگان، کاربرپسند، داشبورد قدم به قدم

 

چطور بهترین نرم افزار حسابداری رو انتخاب کنیم؟

 • بودجه

اول باید ببینید چقدر پول دارین. منظورم این نیست که فقط قیمت‌های مختلف رو با هم مقایسه کنین. باید ببینید به ازای پولتون چه امکاناتی به دست میارین. مثلاً ببینین نرم افزار چه ویژگی‌هایی داره و آیا کارمزد اضافی داره یا نه.

 • یکپارچه‌سازی

برای اینکه کار حسابداریتون دقیق باشه، باید تمام اطلاعاتتون در یک جا باشه. پس نرم افزار حسابداریتون باید با ابزارهایی که الان استفاده می‌کنین، هماهنگ باشه. در غیر این صورت، باید زمان زیادی رو صرف وارد کردن دستی داده‌ها کنین. این کار باعث میشه احتمال خطا زیاد بشه و این خطاها می‌تونه هزینه زیادی براتون داشته باشه.

 • سازگاری

ببینید اپلیکیشن با چه دستگاه‌ها و سیستم‌عامل‌هایی سازگاره. مثلاً بهترین نرم افزار حسابداری برای مک ممکنه با ویندوز سازگار نباشه یا ممکنه برنامه تلفن همراه نداشته باشه. به همین دلیل توصیه می‌کنیم نرم افزار حسابداری ابری رو انتخاب کنید. این نرم افزارها رو می‌تونین از هر دستگاهی در هر زمان استفاده کنین.

 • سهولت استفاده

اگر نرم افزار حسابداریتون پیچیده باشه، استفاده ازش سخت میشه و در نهایت ازش استفاده نمی‌کنین. پس حتماً قبل از خرید، نسخه آزمایشی یا فیلم آموزشی نرم افزار رو ببینید. این کار بهتون کمک می‌کنه ببینین نرم افزار چقدر راحته و آیا می‌تونین ازش در کار روزمره استفاده کنین.

چطور بهترین نرم افزار حسابداری رو انتخاب کنیم؟

 • مقیاس‌پذیری

نرم افزار حسابداری رو برای یک ماه انتخاب نمی‌کنین، این یک سرمایه‌گذاری بلندمدته. پس باید به این فکر کنین که کسب و کارتون در آینده چقدر رشد می‌کنه و باید نرم افزاری رو انتخاب کنین که بتونید به راحتی کاربران جدید رو اضافه کنین، سطح اشتراکتون رو ارتقا یا کاهش بدین و قابلیت‌هایی رو که ممکنه بعداً بهش نیاز داشته باشین اضافه کنید.

 • محدودیت کاربر

برخی برنامه‌های حسابداری محدودیتی به تعداد کاربرایی که می‌تونین به حسابتون اضافه کنید، اعمال می‌کنن. این موضوع مهمیه، به خصوص اگر قصد دارین پرداخت های حقوق و دستمزد رو از طریق نرم افزار انجام بدین.

چون باید هر کارمندی رو به حساب اضافه کنین تا بتونه ساعت‌های قابل پرداخت رو ردیابی و مشاهده کنه و برگه‌های زمانی خودش رو به صورت حساب تبدیل کنه. پس محدودیت‌های طرح‌های قیمت‌گذاری مختلف رو با دقت مطالعه کنین. اگر اطلاعات واضح نیست، با پشتیبانی ارائه‌دهنده تماس بگیرید یا با بخش فروششون صحبت کنید تا پاسخ مستقیم بگیرین.

خلاصه چیزایی که گفتیم:

خب، حالا که با بهترین و محبوب ترین اپلیکیشن های حسابداری آشنا شدیم، وقتشه یه نتیجه گیری بکنیم.

انتخاب بهترین اپلیکیشن یا نرم افزار حسابداری به عوامل مختلفی مثل نوع کسب و کار، حجم معاملات و نیازهای شما بستگی داره، پس قبل از انتخاب، حتما بررسی های لازم رو انجام بدین و بهترین گزینه رو برای خودتون انتخاب کنین.

یه نکته دیگه هم اینه که یادتون باشه، هیچ نرم افزاری نمیتونه جای حسابدار حرفه ای رو بگیره،  پس اگه کسب و کار بزرگی دارید یا معاملات پیچیده ای انجام میدین، حتما از یک حسابدار حرفه ای کمک بگیرین و ما تو مقاله “ معرفی ۱۰ تا از بهترین و محبوب ترین اپلیکیشن های کسب و کار(تجاری)” یه سری اپلیکیشن کاربردی که ممکنه برای مدیریت کسب و کارتون بهش نیاز داشته باشید معرفی کردیم که پیشنهاد میدم حتما مطالعه ش کنین.

یه نظرتون کدوم اپلیکیشن برای شما کاربردی تره؟ تو کامنتا بهمون بگین.

و تا یادم نرفته اینو بگم که، اگه می‌خواین از تبلیغات گوگل در وب‌سایت یا اپلیکیشن خودتون استفاده کنین، پیشنهاد می‌کنم حتماً از خدمات تیم ادی موب استفاده کنین. این تیم، با تجربه و دانش بالایی که داره، می‌تونه به شما کمک کنه تا درآمد بیشتری از تبلیغات کسب کنین.

سوالات متداول
سوال: بهترین اپلیکیشن حسابداری برای چه کسایی مناسبه؟

جواب: بهترین اپلیکیشن حسابداری برای افرادیه که میخوان به صورت ساده و سریع از هزینه ها و درآمدهای خودشون مطلع بشن. این اپلیکیشن ها معمولا امکاناتی مثل ثبت هزینه و درآمد، مدیریت اقساط، یادآوری سررسیدها و بودجه بندی رو ارائه میدن.

سوال: اپلیکیشن حسابداری چه امکاناتی رو ارائه میده؟

جواب: امکانات اپلیکیشن های حسابداری معمولا شامل موارد زیر میشن:

 • ثبت هزینه و درآمد
 • مدیریت اقساط
 • یادآوری سررسیدها
 • بودجه بندی
 • گزارشات مالی

برخی از اپلیکیشن ها امکانات بیشتری مثل مدیریت حساب های بانکی، کارت های اعتباری، و سرمایه گذاری رو هم ارائه میدن.

سوال: چطور از اپلیکیشن حسابداری استفاده کنیم؟

جواب: استفاده از اپلیکیشن های حسابداری مالی معمولا ساده و آسونه. کافیه اپلیکیشن رو روی گوشی یا تبلت خودتون نصب کنید و با ایجاد حساب کاربری، اطلاعات مالی خودتون رو وارد کنید.

برای ثبت هزینه یا درآمد، کافیه مبلغ، تاریخ، و توضیحات مربوطه رو وارد کنید. همچنین میتونید اقساط و سررسیدهای خودتون رو هم در اپلیکیشن ثبت کنید.

سوال: اپلیکیشن حسابداری چه مزایایی داره؟

جواب: اپلیکیشن های حسابداری مزایای زیادی دارن، از جمله:

 • ساده و آسون بودن
 • در دسترس بودن در هر زمان و مکان
 • ارائه گزارشات مالی جامع
 • کمک به مدیریت بهتر هزینه ها و درآمدها

سوال: اپلیکیشن حسابداری چه معایبی داره؟

جواب: اپلیکیشن های حسابداری معایب زیادی ندارن، اما یکی از معایب احتمالیشون اینه که ممکنه امنیتشون چندان بالا نباشه. بنابراین، بهتره اطلاعات حساس مالی خودتون رو در این اپلیکیشن ها ذخیره نکنید.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *